Számolj velük! 7 meglepő dolog, ami rossz leheletet okozhat

2016. június 23.
Szerző: Instyle

Nincs mit szépíteni, a rossz lehelet tényleg cikis. Akkor is ha másokat érint – mondjuk a bőbeszédű kollégánkat – de a legrosszabb, ha pont mi nem tudunk megszabadulni tőle. Hogy miért? Itt vannak a bűnösök!

1. Nem elég alapos fogmosás

Oké, ez elég alapnak hangzik, de ha tudnád, hogy a fogorvosok szerint az emberek csak kis százaléka csinálja megfelelően ezt a banálisan egyszerűnek tűnő napi rutint, akkor egyből máshogy gondolnád. A nyelv alapos megtisztítása és a napi egyszeri fogselyem használat máris a profik közé sorolna téged.

2. Kiszáradás

Sok más negatív hozadéka van annak, ha nem viszed be a napi megfelelő folyadékmennyiséget, de az első helyen a kellemetlen lehelet áll. Még egy, és talán a legfontosabb indok, hogy lecsússzon az a napi 3 liter.

3. Bölcsességfog

Meglepő módon ez az egyik leggyakoribb oka a problémának. A félig kinőt bölcsességfogak felszakítják az ínyt, ezzel sajnos “utat engedve” a szádban vígan burjánzó baktériumoknak.

4. Sportitalok

A sportitalok tele vannak pakolva eletrotikkal, amikre természetesen egy nagy edzés után szüksége lehet a szervezetednek, de jobb ha tudod, kellemetlen leheletet okozhatnak. A legjobb választás mindig is a víz lesz, ezért ha lehet, került a savasabb tartalmú üdítőket.

5. Sajt

Sajnáljuk, hogy ezt kell mondanunk, de a sajt fogyasztás nem barátja a friss leheletnek. Viszlát brie!

6. Steak

Úgy látszik nagy áldozatokat kell hoznunk. A sajthoz hasonlóan a vöröshúsok is tele vannak aminosavakkal, amik olyan kémiai reakciókat bonyolítanak le a szájban, amik kellemetlen leheletet okoznak.

7. Betegség

Ha gyakran tapasztalod ezt a problémát, akkor érdemes felkeresned az orvosod, hiszen a szájszag hátterében komoly betegségek állhatnak, péládul emésztőrendszeri megbetegedések, reflux, cukorbetegség.

Előnyök és hátrányok: A sima vagy az elektromos fogkefe a jobb?