Mobilozás öko-módra

Forrás: Photo by Moritz Kindler on Unsplash
2020. május 15.
Szerző: InStyle

Napjainkban hihetetlen gyorsasággal fejlődik a technika, a gyártóktól szinte özönlenek ránk az újabb és újabb termékek. Ez alól nem kivétel az okostelefonok piaca sem, ember legyen a talpán, aki naprakészen tudja követni a processzorsebességek, kijelzőméretek és kamerafelbontások ádáz harcát.

Bizony fogyasztói társadalomban élünk, ahol sorra cseréljük le a (nem is túl régi) holmijainkat azért, mert az utód egy kicsit többet nyújt elődjénél. No de ki törődik azzal, hogy mindez milyen hatással van a környezetünkre?

Kövesd a trendeket, de figyelj a fenntarthatóságra!

Tedd a kezed a szívedre, és válaszolj őszintén: te milyen időközönként cseréled az okostelefonodat? Évente, kétévente vagy még ritkábban? Amikor pedig új készüléket vásárolsz, mit kezdesz a régivel és a hozzá tartozó kiegészítőkkel?

A megunt, lecserélt, ám működőképes mobilok egy része a fiók mélyén végzi tartalékként, míg mások továbbadják a családban, vagy felteszik egy apróhirdetési oldalra. Az évek alatt vásárolt telefontokokat pedig vagy elajándékozzák, vagy mennek a szemetesbe.

A mobiltokok nagy része ugyanis csak egy adott készülékre passzol, így az új telefonhoz szinte biztosan nem lesz jó. Ráadásul manapság az efféle kiegészítőt könnyen és olcsón be lehet szerezni, így semmi meglepő nincs abban, ha egyesek olyan sűrűn váltogatják a tokjaikat, mint a ruháikat. Ez pedig egyenes út ahhoz, hogy a már felesleges daraboktól szívfájdalom nélkül megszabadulnak.

A védőtokok nagy része azonban műanyagból készül, amiről köztudott, hogy meglehetősen környezetszennyező, hiszen nem bomlik le. Persze ezzel nem arra célzunk, hogy felesleges lenne a használatuk, hiszen egy jó tok képes megvédeni a telefont a károsodástól.

Ha fontos számodra a környezetvédelem, ám nem szeretnél vagyonokat költeni új okostelefonra vagy a meglévő szervizelésére, akkor neked találták ki a bio tokokat, melyeket most beszerezhetsz a Tok-Shop.hu webáruházból!

Miben más a bio tok, mint a hagyományos?

Ránézésre ugyan nincs túl sok különbség, a lényeg azonban a részletekben rejlik: a bio telefontokok ugyanis nem műanyagból vagy szilikonból, hanem 100%-osan lebomló, környezetbarát, növényi eredetű alapanyagokból készültek!

Természetesen ezek a tokok is ugyanúgy hasznára válnak a telefonodnak, hiszen stílusosan “öltöztetik”, és leejtés esetén elnyelik az ütéseket. Amikor azonban új készüléket vásárolsz, vagy szimplán megunod a jelenlegi tokodat, akkor az nem gyarapítja majd az óceánok felszínén úszkáló szeméthegyeket, hanem 6-24 hónap alatt teljes egészében lebomlik. Ezzel pedig máris tettél valamit a Földért, ami jó érzés, nem igaz?

Ne feledd: a közös, “zöldebb” jövő mindannyiunk érdeke, hiszen bolygónk folyamatosan küldi nekünk a figyelmeztető jeleket, hogy nem vigyázunk rá eléggé. Ha minden egyes ember csak egy kis aprósággal járul hozzá a környezetvédelemhez, már azzal is óriási eredményeket érhetünk el!