Exkluzív beszámoló a Julien Fournié haute couture show-ról

2014. július 30.
Szerző: admin

Tóth Enikő, a Fashion Victim bloggere a párizsi haute couture divathéten járt. Fogadjátok szeretettel újabb élménybeszámolóját, amelyet az InStyle.hu olvasóinak készített.


Julien Fournié francia származású tervező a sötét lovag, aki fényt varázsolt az éjszakába. A nagyszabású divatbemutatót Párizs legismertebb protestáns templomában, a L'Église Réformée de l'Oratoire du Louvre-ban tartották. A csodás hely története nagyjából IV. Henrik francia királyig nyúlik vissza. A kora újkorban a hugenottákat (francia protestánsokat) sokáig üldözték. Henrik végül kiadta a Nantes-i ediktumot, amely révén a protestánsok szabadon gyakorolhatták a vallásukat, valamint építhettek saját templomot.


E szent hely nem csak imádkozásra való. Több nagy nevű és elismert divattervező, mint pl Alber Elbaz, Jean-Charles de Castelbajac vagy Damir Doma, rendezett bemutatót ebben a templomban. Nem véletlenül. Ahogy beléptünk a hely nagysága, hatalmas méretei és titokzatos varázsa azonnal megragadott. Mindenki elfoglalta a helyét, hirtelen sötétség lett és elkezdődött végre a show.
Julien Fournié őszi/téli kollekcióját alapvetően a fekete szín uralta. A már-már démoni erejű ruhákat hatalmas díszekkel, apró Swarovski kristályokkal, csillogó flitterekkel, valamint átlátszó csipkével hozta közelebb a közönséghez. A tervező azokra is gondolt, akik télen is szívesen viselnek élénkebb színű ruhadarabokat.

A fukszia, a sárga és a zöld űdítően hatott a kollekció egészére. A fénylő taft, a titokzatos csipke és a selyem tette tökéletessé az összképet. Az egyszerű, férfias és ceruzavonalú szoknyákon kívül nőies, mélyen kivágott, könnyed és libbenő ruhákban is gyönyörködhettünk.
A show átütő sikere nem csak a tervező kemény munkájának köszönhető, hanem a hol gyenge, hol erőteljes zenei aláfestésnek is, amely tökéletesen illett a templomhoz. A titokzatos dallam felcsendülését követően libabőrös lettem, ugyanis kedvenc német regényem „A parfüm, egy gyilkos története” című mű alapján készült film egyik betétdala a Meeting Laura, amelyet a híres izraeli szoprán operaénekesnő, Chen Reiss énekel a berlini filharmonikusok hangszeres segédletével. Chen apai nagyszülei Magyarországról származtak és leghíresebb előadása Gilda Giuseppe Verdi Rigolettojában.

A zseniális kezdés a mennydörgés hangjával folytatódott. A modellek a muzsikaszó tempóját követték: eleinte lassan vonultak, később ahogy a zenemű és a show elérte a tetőpontját egyre gyorsabban lépkedtek a kifutón. A modellek natúr sminket és szabályos gömbkontyot kaptak. A megtisztelő első sorban többek között a FashionTV műsorvezetője, Hofit Golan kapott helyet. Utólag jöttem rá, hogy a PR cég tulajdonosa és vezetője éppen mögöttem ült.

Még aznap este Párizs szórakozónegyedében egy klubban, ami inkább egy nagypolgári lakásnak felelt meg, tartották a bulit, ahol a tervező is jelent volt, aki nagyon barátságosan és közvetlenül viselkedett.
Egy szó mint száz: ilyen nívós és pazar bemutatókra van szerencsém bejutni magyar divatbloggerként. Határtalanul boldog és elégedett vagyok, hogy a blogom beleillik a divat ezen részébe is. Párizs a tömény kultúra, a szépség és a stílus fővárosa. Azt hiszem, ennél többet nem is kell írnom.