Elindult a Teadélután!

Podcastunk középpontjában a királyi család áll – stílus, titkok, meglepő érdekességek, intrikák, és mindaz, ami a korona árnyéka mögött megbújik.

Az elmúlt években InStyle magazinban és instyle.hu-n folyamatosan nyomon követtük a királyi családdal kapcsolatos legfrissebb híreket és érdekességeket, és azt láttuk, hogy olvasóinkhoz is nagyon közel áll ez a téma. Ezért is indítottuk el Teadélután néven podcastunkat, melyben tovább boncolgatjuk, valamint körbejárjuk a velük a kapcsolatos legizgalmasabb történeteket.

Kálmán Zsófi & Besenyei Bia

Kálmán Zsófi

Megismerem őt

Besenyei Bia

Megismerem őt

Kálmán Zsófi

Kálmán Zsófi vagyok, az InStyle vezető online szerkesztője. A királyi családdal való kapcsolatom mondhatni együtt épült a karrieremmel, az első hír ugyanis, amit az instyle.hu-n publikáltam épp a szülési szabadágáról visszatért Katalin hercegnéről szólt. Ekkor 2015 szeptemberét írtuk. Az akkori szerkesztőmtől kaptam ezt a témát, és emlékszem, mekkora kihívást volt számomra. Mára viszont olyanok számomra, mint a kedves ismerősök, és meg sem tudom számolni, mennyi cikket írtam róluk. Bár eddig is tudtuk, hogy olvasóinkat érdekli a királyi család, de az akkor előkerült régi történetekkel velünk együtt szívesen nosztalgiáztatok, és számos pozitív visszajelzést kaptunk. Ebből a lendületből merítettünk inspirációt a Teadélutánhoz, ami egyben szerelemprojekt is az InStlye életében. Hallgassátok szeretettel!

Besenyei Bia

Besenyei Bianka vagyok, a JOY és az InStyle magazinok felelős szerkesztője, a joy.hu online szerkesztője, a Teadélután podcast műsorvezetője és lelkes rajongója. Nemcsak a királyi család életét, de a divatot is legalább olyan szorgalommal követem és átlag felett érdekel a pszichológia. Imádok sütit sütni és megörvendeztetni vele a körülöttem élőket.

Climate Clock: Ennyi ideje maradt hátra a Földnek

Forrás: Jonathan Filskov / Getty Images
2020. szeptember 26.
Szerző: Nóri

Pereg az óra, a tét pedig magas. Vajon van az emberiségnek annyi tudása és bölcsessége, hogy megelőzze a katasztrófát?

100; 70; 30 év? Több vagy kevesebb? Vajon mennyi időnk maradt hátra arra, hogy cselekedjünk: csökkentsük a szén-dioxid-kibocsátást és az üvegházhatást. Megállítsuk, esetleg visszafordítsuk és megelőzzük a végzetes következményekkel járó pusztítást.

A Gan Golan és Andrew Boyd alkotópáros Manhattan központjában felavatott digitális órája sokkoló választ ad a kérdéseinkre. A jelenlegi szén-dioxid-kibocsátási adatok alapján kevesebb mint 7 (hét) évünk maradt hátra. Ez azt jelenti, hogy a globális felmelegedés mértéke 2027-ben átlépi a 1,5 Celsius-fokot, ami, ha bekövetkezik, visszafordíthatatlanul megváltozik a Föld klímája.


Ma már 40%-kal több szén-dioxid van a Föld légkörében, mint az ipari forradalom előtt a Nemzetközi Energia Ügynökség (IEA) felmérései alapján.

forrás: Noam Galai/Getty Images
Manhattan, Union Square
Olvasd el ezt is!
Eukaliptusz, bükkfa és gránátalma: biológiailag lebomló anyagokból készülnek a jövő ruhái

Pereg az óra, a tét pedig magas, ha átlépjük ezt az értéket, akkor ne számítsunk szép jövőre, csak viharfelhőkre. Több és súlyosabb természeti katasztrófára, szélsőséges hőhullámokra, a megtermelt gyümölcsök és zöldségek tápanyagtartalmának további csökkenésére, fajok kihalására.

Mondják, az ember megváltoztatta a világ működését, és most azt is meg kell változtatnunk, ahogyan erről gondolkodunk. Vajon van az emberiségnek annyi tudása és bölcsessége, hogy megelőzze a katasztrófát?

Összeállítottunk egy galériát a világ minden táján készült gyönyörű légifelvételekből.

Nézd meg a galériánkat - 18 kép
Csodás légi felvételek a Földről
Tovább olvasok