A tökéletes alapozó nyomában - TESZT

Forrás: Hámori Zsófia
2020. október 29.
Szerző: InStyle

Tökéletes fedés, természetes szín, légies érzés, könnyű kezelhetőség és megfizethető ár. Nagyjából ezeket a tulajdonságokat keressük álmaink alapozójában, de vajon létezik ilyen?

Annak érdekében, hogy bőrünk makulátlannak, ápoltnak és élettel telinek tűnjön, előszeretettel vetünk be egy vékony réteg alapozót, amit akár tovább csinosítgatunk egyéb sminkekkel, akár nem, ad egy olyan bázist a külsőnknek, amivel magabiztosabbnak érezhetjük magunkat.

Fontos, hogy bőrtípusodnak megfelelő alapozót válassz, ez ugyanis meghatározza, hogy mattító, hidratáló vagy épp bőrkímélő hatást akarsz elérni. Ezután már csak arra kell figyelned, hogy a bőrtónusodhoz és altónusodhoz tökéletesen passzoló árnyalatot találd meg. Egyszerűnek tűnik a képlet, de mindannyian tudjuk, hogy a valóságban mégsem az.

Kipróbáltam három különböző márka termékét, hogy megtaláljam az igazit, elmondom mire jutottam.

A három versenyben lévő játékost úgy válogattam össze, hogy több árkategóriát is megnézzek, így esett a választásom a borsosabb árú Estée Lauder Double Wear, a felső-közép mezőnyben található Clinique Anti-Blemish Soulitons és a normál kategóriájú L'Oréal Paris True Match alapozókra.

Maradva a mágikus hármas számnál az alábbi szempontok szerint vizsgáltam, hogy melyik termék mennyire váltja be a hozzá fűzött reményeket.

  • fedés
  • állag/kezelhetőség
  • ár-éték arány

Az orrom környékén található mitesszeresebb területeket leszámítva egész problémamentes bőröm van, normál, zsírosodásra kissé hajlamos típussal, világos tónussal. A jobb napokon tisztítás után elég egy vékony réteg BB krém, hogy egy kicsit turbózzak az állapotán, de ahogy a bal fölső képen is látható, vannak nehezebb napok, amikor a kialvatlanság és fel-felbukkanó pöttyök miatt nagyobb segítségre van szükségem.

forrás: Hámori Zsófia

A jobb felső képen az Estée Lauder Double Wear-t próbáltam ki, amiről korábban nagy sok jót hallottam, az egyik barátnőm szinte ódákat zengett róla, ezért biztos voltam benne, hogy én is imádni fogom. Ahogy a neve is sejteti, olyan egyenletes takarást biztosít, ami aztán a nap során sem mászik el, így az első szempont alapján jól vizsgázott, a problémák számomra az állag terén adódtak. Az alapozót kiadagolni a tégelyből már önmagában nem egy egyszerű menet, ami könnyen áthidalható azzal, ha fejjel lefelé tároljuk, de még így is érdemes figyelni, mikor használni kezdjük, nehogy a túl kevésből túl sok legyen. A nehéz adagolhatóság már előrevetíti, hogy egy masszívabb textúráról van szó, ami az én bőrömön kissé súlyosnak hatott, de egyben meg is magyarázza miért van úgy oda érte a szárazabb bőrű barátnőm. Összességében bár szép fedést és tartós fedést eredményez, nem hozta meg a katarktikus alapozó élményt.

A jobb alsón a Clinique Anti-Blemish Solution-t használtam, amire nagyon kíváncsi voltam, mert a márka hipoallergén sminkjei nem csak szépítenek, de óvják is a bőrt. A kifejezetten problémás bőrre való alapozó ígéretéhez híven egységes fedést biztosít, mindezt úgy, hogy nem tömíti el a pórusokat. Az állagát tekintve kellemes, már első használatkor azt éreztem, hogy a téli időszakra igazán jó választás lesz, mert olajmentes formulája ellenére nem szárít, hanem finoman ápolja a bőrt. A Clinique termékével még mindig a közepesen drága kategóriában vagyunk, de összességében eleget tett az elvárásaimnak.

Végül pedig a bal alsó kép a L'Oréal Paris True Match eredményét mutatja. Azt gondoltam, hogy a drogériákban is kapható termék korrekt módon fog teljesíteni, de hatalmas meglepetést nem vártam tőle. Valószínűleg épp ezért ért meglepetésként, hogy a szép, egyenletes fedés mellé nagyon kényelmes és finom textúra párosult, ami alatt úgy éreztem, hogy könnyedén lélegzik a bőröm. Az igazi csavart viszont a speciális mikropigmentek adják, amitől nagyon természetes, mégis ragyogó hatást értem el. A több körös felvonásos pozitív csalódáshoz pedig remekül illeszkedik a tény, hogy egy elérhető árú termékről beszélünk, így nálam végül ez vitte a pálmát.