#Vegyélhazait: Mihalkó Kalaposház - "A jó pásztorkalapra rá lehet állni, esőbíró, raszlija beszédes"

Forrás: Mihalkó Kalaposház
2020. június 16.
Szerző: Alberti Petra Bianka

Sósné Mihalkó Emesével beszélgettünk a családi hagyományokon alapuló Mihalkó Kalaposház történetéről és tevékenységéről, a hagyományőrző kalapok típusairól és különbségeikről.

Az InStyle #vegyélhazait videósorozatának következő részében Sósné Mihalkó Emesével beszélgettünk a családi hagyományokon alapuló Mihalkó Kalaposházról. Régen a kalap státuszszimbólum volt, mindenkinek volt legalább 3-4 db, mára inkább a néptáncosok, hagyományőrzők és a magyar iparművészet szerelmesei a fő vevőkör. A hortobágyi pásztorkalapok a Mihalkó Kalaposház műhelyének erősségei, nem csak a tájegység, de a szakma is leolvasható a kalap jellegzetességeiből, mintha csak egy névjegyet viselne az illető. A kalapkészítés hagyománya a Mihalkó családban az 1800-as évekre nyúlik vissza, 100% gyapjúból kézzel készítik a népi iparművészeti kincsnek számító fejfedőket, balmazújvárosi műhelyük egyben múzeumként is szolgál.

Raszli, stekkelés...ilyen és ehhez hasonló kalapos szakkifejezések jelentését is megtudhatjuk a videóból, a műhelytitkok mellett!

Tudj meg még többet a Mihalkó Kalaposház munkásságáról itt: http://www.mihalkokalaposhaz.hu/

#vegyélhazait


Mindig kiemelten fontos volt számunkra a fenntartható divat, a magyar tervezők, képzőművészek, helyi vállalkozások támogatása. Azért hívtuk életre a #vegyélhazait mozgalmat, hogy segítsünk szélesebb körben bemutatni a magyar márkákat és a mögöttük álló alkotókat, emellett felhívjuk a figyelmet a hazai termékek vásárlásának fontosságára, mind fenntarthatósági, mind gazdasági szempontból, támogatva a hazai alkotók hosszú távú, zavartalan működését, fejlődését.

A Facebook-csoporthoz és a weboldalunkhoz itt tudsz csatlakozni, ha vásárolni szeretnél magyar vállakozóktól, vagy ha te magad kínálnál saját termékeket!