Itt az új féltartós sminkőrület, az alapozótetoválás! Bevállalnád?

Forrás: Getty Images
2019. július 1.
Szerző: Orsi

Képzeld el, hogy nem kell többet alapozóval bajlódnod reggelente. Tetováltatnál cserébe BB krémet az egész arcodra?

Elsőre meghökkentőnek tűnik a dolog, aztán egészen izgalmasnak, kicsit később újra a kétkedés fogja el az embert. Létezik ilyen, hogy alapozó, vagyis hogy BB krém tetoválás? Bizony létezik, Koreából származik (na ezen pont nem lepődtünk meg) és BB Glow-nak (BB ragyogás) hívják.

Azt ígéri, amit a neve is sugall: egyöntetűvé varázsolja az arcszínt (viszlát piros foltok és hiperpigmentáció), mindezt maszkhatás, elkenődés, lekopás nélkül.

Mielőtt azonban még nagyon beleélnéd magad, érdemes végigmenni néhány kérdésen, például, hogy tudja-e egyáltalán bárki, hogy milyen hosszú távú következményei lehetnek a dolognak?

Mi ez a BB Glow?

Valójában nem tetoválás, hanem mezoterápiás, vagyis mikrotűs kezelés, ami annyit tesz, hogy nagyon pici tűkkel juttaják a hatóanyagot (ez esetben ez színezett hatóanyagot) a bőrfelszín rétegeibe. A BB Glow esetén ez kivételesen közel van a felszínhez. A pigmentek mellett olyan hatóanyag koktélt tartalmaz, ami anti-aging és ránctalanító hatású, így nemcsak egységes arcszínt, a pigmentfoltok és szeplők eltüntetését ígéri, de akár világosíthatunk is bőrünkön (Ázsiában központi kérdés, ők nem a barnaságra hajtanak, hanem a fehérségre), emellett pedig a kisebb ráncaink is halványodnak.

Mi történik utána?

Mivel csak egy felszíni kezelés, nincs felépülési idő, és az átmeneti pirosodás is hamar enyhül. Egy ilyen kezelés után 24 órán át nem tanácsos arcot mosni, egy héten nem tanácsos retinol (A-vitamin) tartalmú készítményeket használni, illetve négy héten át kerülni kell a lézeres kezeléseket.

Meddig tart a hatása?

Megfelelő utógondozással és persze további, ismétlő kezelések beiktatásával akár fél éven át is tarthat.

Nézd meg a galériánkat - 7 kép
Így néz ki a végeredmény! BB Glow előtt és után

Milyen mellékhatásai lehetnek?

Elméletben nincs neki, de mivel elég fiatal procedúráról van szó, nem ismerjük a hosszútávú hatásait. A New York-i plasztikai sebész, Dr. Messlia Doft így vélekedik erről:

"A BB krémek nincsenek arra tesztelve, hogy mi történik hosszú távon, ha a bőr alá fecskendezzük őket. Könnyen lehet, hogy a pigmentrészecskék irritációt, fájdalmat vagy akár gyulladást is okozhatnak. A krónikus gyulladás pedig hegesedéshez vezethet. És ha a pigmentek esetleg túl erősek, akkor helyenként nemcsak féltartós, de tartós sminket eredményezhetnek."

-

A doktornő szerint granulóma és egyéb kis dudoros elváltozások is kialakulhatnak. A granulómát általában olyan idegen anyag váltja ki, amelyet egy-egy heveny gyulladásos folyamat nem tud maradéktalanul eltávolítani. Hiszen amíg a klasszikus mezoterápiás kezelés során bevitt hatóanyagok lebomlanak, addig ezek a pigmentek ott maradnak a bőr alatt (elvégre ez a lényegük), viszont így különféle immunválaszokat válthatnak ki testünkben.

Persze a legtöbb új trendet eleinte mindig szkepticizmus övezi, de mi azért azt mondjuk, érdemes még várni kicsit, mielőtt ilyesmire adod a fejed.

Smink nélkül is szép vagy!

Közben meg ott van a másik trend, amely azt mondja, hogy kit érdekel néhány folt meg karika, elvégre nem robotok vagyunk, hanem emberek. Egyre több sztár is simán felvállalja magát makeup nélkül a közösségi médiában és egyéb helyeken.

Nézd meg a galériánkat - 18 kép
18 sztár smink nélkül

We ❤️ JLo

Amióta júniusi címlaplányunk lett (a júniusi lapszám még megvásárolható az újságárusoknál), nem győzünk ódákat zengeni a 49 éves énekesnőről. Nemcsak gyönyörű, de okos is, emellett pedig elég jó kis életvezetési tanácsokat is tud mondani.

És hogy közel 50 évesen mennyire gyönyörű smink nélkül is?! Nem találunk szavakat...

Tovább olvasok