Koppenhágai divathét 2020: a legzöldebb street style szettek

Forrás: Getty
2020. február 7.
Szerző: Nóri

Idén először kizárólag azok juthattak be a divateseményre, akik teljesítették a divathét zöld kihívásait.

Friss, spontán, egyszerre élénk és nyugodt, tiszta, nem hivalkodó, okos, tudatos. Környezettudatos. Néhány jelző, ami miatt egyre többen értékelik és követik a skandináv tervezőket, akik a napokban mutatták be legújabb kollekciójukat a koppenhágai divathéten, amit a fenntarthatóság jegyében rendeztek meg.

Idén először kizárólag azok nyertek bejutást a divateseményre, akik teljesítették a divathét zöld feltételeit, köztük azt is, hogy az outfitjüket vintage kiegészítővel kombinálják.

forrás: Getty

A divatipar az egyik legnagyobb felelőse a klímaváltozásnak – osztotta meg a tudományosan bizonyított tényeket Cecilie Thorsmark, a koppenhágai divathét ügyvezetője.

-

Hosszú évek óta tudjuk: a textilipar az egyik legszennyezőbb iparág. A globális szén-dioxid-kibocsátás tíz százaléka a divatiparból származik, amellett, hogy kezelhetetlen mennyiségű hulladékot termel, kimagaslóan magas a vízigénye, ráadásul a szektor és vele együtt a hulladékhegy egyre csak növekszik.


A divatipar termelése az elmúlt húsz évben megduplázódott, évente több mint 150 milliárd ruházati cikket gyártanak.

Habár egyre több sztár és szakmai szervezet kampányol a fenntarthatóság jegyében, többségüket csak addig érdekel a környezettudatosság, amíg azt egy jól csengő üzenetbe foglalva elmondhatják magukról az Instagramon.

Nézd meg a galériánkat - 15 kép
A legzöldebb street style szettek Koppenhágából

A kutatások szerint a skandinávok boldogságának egyik titka, hogy, ha tehetik, akkor többet kerékpároznak, mint autóznak. Az InStyle szerkesztőségében se vagyunk ezzel másképp. A tavasz közeledtével, előkerülnek a kerékpáraink is minden évben.

Nézd meg a galériánkat - 10 kép
Válts te is kerékpárra!

Lássuk be, valóban kevés olyan ruhadarab van, amelyet a tényleges értékén becsülünk, mivel könnyen pótolhatóak a fast fashion korában. Amikor azonban fehérítővel ejtettem foltot a tökéletesen szabott nadrágomon, ami a gardróbom egyik legnagyobb másodkézből származó kincse, úgy döntöttem, hogy nem dobom ki, hanem megjavítom egy japán technika segítségével...

Tovább olvasok