Intim fotók a New York-i balett zárt világából

Forrás: gettyimages.com
2020. szeptember 22.
Szerző: Nóri

A balett világát megfilmesítő rendezők vagy meseszerűen szépnek, fesztelennek mutatják a táncosok életét, vagy túlzottan sötétnek. Nem úgy, mint a legendás fotóriporter sorozata, amely 1937-ben jelent meg a LIFE magazin oldalain.

A balett sohasem volt mindenkié, mindig is a művelt és kifinomult közönségé volt. Míg azonban a színpadon a gyönyör és a mámor uralkodik, addig a függönyök mögött előfordul, hogy könny és félelem rejtőzik. Sok lemondással jár, nagy önbizalom és erő kell hozzá, mint oly sok mindenhez. Ellenkező esetben a pliék és piruettek megszállott gyakorlása közben, az önmagukat kénytelenül tükörben bámuló balerinák könnyen bizonytalanná válnak.

Alfred Eisenstaedt fotográfus fontosnak tartotta, hogy megmutassa közelről is azt, amit a táncművészek napról napra megélnek, és hogy minden nehézség ellenére a balettművészet milliónyi szépséget is rejt.


Alfred Eisenstaedt (1898 – 1995)

Világhírű fotóriporter

A lengyel származású Eisenstaedt egyike volt a 25 milliós olvasótáborral rendelkező LIFE magazin első fotóriportereinek, akiknek lenyűgöző analóg fotói örökre beírták magukat a történelembe. Aktív évei alatt több mint 90 fotója került az újság címlapjára, melyeknek egy részét egy Leica 35mm-es, illetve egy Rolleiflex fényképezőgéppel rögzített. Legendás sorozatai a világ toplistás múzeumainak kiállításai között újra és újra megtekinthetők.

A balett-táncosok, a szépségideálok és a formák is változnak. Fontos, hogy ne hasonlítsuk össze az összehasonlíthatatlant.

Nézd meg a galériánkat - 9 kép
Intim fotók a New York-i balett zárt világából

És ezt láttad?

Nézd meg a galériánkat - 12 kép
Ennyit változott a balerinák teste 100 év alatt