Nem evilági! Avagy minden, amit a Dűne jelmezeiről tudni érdemes

Forrás: InterCom
2021. november 4.
Szerző: Kálmán Zsófi

Ha kíváncsi vagy, hogy hogyan születtek meg a Dűne csodálatos jelmezei, akkor most minden izgalmas részletet megtudhatsz!

Ahogy az egész világon, a Dűne hazánkban is tarol a mozikban. A Frank Herbert 1965-ös azonos című regénye alapján készült film oly sok más társával együtt igaz kicsit váratott magára, ám most bőven kárpótolja a jó filmekre éhes közönséget.

A Dűnét egyébként részben hazánkban forgatták, valamint hazai szakembergárda is munkálkodott rajta, például Lázár Tibor díszlet- és látványtervező, akivel a film rendezője, Denis Villeneuve már a Szárnyas fejvadász 2049-en is együtt dolgozott. A film jelmeztervezője pedig az a Jacqueline West, aki többek között a Benjamin Button különös élete, a Vizet az elefántnak, és a Visszatérő csodás kosztümjeiért is felelt, valamint a szakma régi motorosa, Bob Morgan, aki nevét már számtalan nagy hollywoodi produkcióhoz adta, kezdve az Eredettől a Demónáig, így pontosan tudta, mi kell egy ilyen epikus léptékű alkotáshoz. A jelmezek ugyanis a Dűne esetében különösen fontosak, hiszen elengedhetetlen elemei a Frank Herbert által megálmodott különleges univerzumnak. Kettejük párosának pedig igazán elképesztő látványvilág lett a gyümölcse, hihetetlen részletgazdagsággal, melyben egyszerre elevenedik meg a múlt és a jövő.

Azt akartam, hogy a jelmezek ne evilágiak legyenek.

-

Nyilatkozta Denis West, akivel a jelmeztervező duó végül az utolsó cérnaszálig bontotta a terveket, hogy megszülethessen ez a káprázatos alkotás, melyhez több száz jelmez készült. Erről, és sok minden más izgalmas részletről mesélnek most az alkotók és a szereplők a következő videóban:

És ezt láttad már?

Nézd meg a galériánkat - 6 kép
5 film, amiben a jelmeznek mélyebb jelentése volt, mint gondoltad volna