Fotómanipuláció felsőfokon - te is áldozata lehetsz!

Forrás: Pinterest - Woman in Champagne Glass, 1930
2019. augusztus 20.
Szerző: Nóri

Válogatás a közösségi oldalak ikonikussá vált híresen hamisított fotóiból, amelyekről talán te sem tudtad, hogy nem valódiak.

A digitális korszakban, a képmódosító programok és a közösségi oldalak világában ha akarjuk, ha nem, az arcunkba tolják az álhíreket és az optikailag tuningolt képeket, amelyek készítői között szerencsére jó ízléssel, stílussal és művészi hajlamokkal megáldott alkotók is viccelődnek, akiknek kizárólagos célja a tömegek szórakoztatása.

Fontos, hogy felismerjük a neten keringő manipulált fotókat, mint ahogy az is, hogy megtanuljunk az álhírek között olvasni, amelyek hamis információkkal és tényekkel próbálnak megtéveszteni. Hiszen tudjuk, hogy ha egy fényképet nézünk, nem feltétlen a valóságot látjuk. Ennek megítélésekor leginkább megérzéseinkre, tapasztalatainkra vagy éppen a fotóhoz mellékelt adatokra támaszkodhatunk.

A legkifinomultabb technikákat alkalmazó digitális varázslók manipulált gyűjteményei között válogattunk, amelyek között olyan képet is találtunk, amelyről mi sem tudtuk, hogy nem valódi. Idáig...

Nézd meg a galériánkat - 13 kép
Fotómanipuláció felsőfokon

A közösségi média világában lehet, hogy szinte mindenki hibátlannak tűnik a lakásával és frizurájával együtt, de szerencsére akadnak már olyanok is, akik bátran vállalják magukat a tökéletlenségeikkel együtt.

Tovább olvasok