Az igazság a pattogatott kukoricáról: Tényleg olyan egészséges, mint gondolod?

Forrás: GettyImages
2019. március 1.
Szerző: Kálmán Zsófi

A pattogatott kukorica a mozizók és a diétázók abszolút kedvence. De jól tesszük, hogy a hizlaló nasik helyett ehhez nyúlunk esténként? Lehet, hogy ez egy szomorú nap lesz számodra.

A popcorn egészséges táplálékként híresült el a diétázók körében, meg úgy egyébként mindenkinél, aki kicsit is szeretett volna nyitni a kevésbé káros nassolnivalók felé. Az elmúlt években a chips helyett ez lett a legjobb kalóriaszegény alternatíva, és ez az eladásokban is látszott. Egy brit felmérés szerint 5 év alatt több mint a duplájára emelgetett a popcorn eladás Angliában, miközben egyre több burgonyaszirom hever érintetlenül a polcokon. De így túl szép volt minden, valljuk be, a szívünk mélyén mi sem hittük el, hogy létezik extrafinom és egészséges nassolnivaló. Ébresztő, csak álmodtuk!

A natúr pattogatott kukoricával és a home made megoldásokkal továbbra sincs semmi baj, hiszen teljes kiőrlésű, rostokban gazdag és kalóriaszegény táplálék. Viszont a mikróban pattogtatható, tasakos verzió tele van adalékanyagokkal, ami pont a visszájára fordítják az eddigi pozitív mérleget. Elég, ha a csomagoláson található listát elolvassuk: több E-számot és adalékanyagot találunk rajta, mint természetes összetevőt.

Még a sima sós változat is necces, de pont úgy, ahogy a chipsek esetében, a különböző ízfokozókkal feldúsított kukorica szemek is bűnös élvezetnek számítanak. Ezzel nincs gond, ha tisztában vagyunk azzal, hogy azért eszünk popcornt mert szeretjük, vagy mert ma van a csalónapunk, és nem azért mert szuperegészséges. Csak összehasonlításképpen: 23 gramm pattogatott kukorica kb. 119 kalória, míg egy doboz Coca-Cola 139 kalória.

És ezt láttad már?

Nézd meg a galériánkat - 6 kép
6 szuperkaja, ami segíthet a fogyásban