Rihannán nem lehet kiigazodni. Mind emlékszünk arra, hogy milyen rideg tud lenni rajongóival (khm, Sziget), máskor pedig privát üzenetekre válaszol. Pedig el lehet képzelni, hogy mennyi ilyet kaphat naponta... na jó, nem lehet. De úgy tűnik, hogy nem reménytelen dolog neki írni, mint most kiderült, a barbadosi énekesnő olvasgatja a beérkező üzeneteket, és ha úgy adódik, legjobb tudása szerint válaszol. Riri a napokban egy frissen szakított rajongójába igyekezett lelket önteni, akinek darabokra tört a szíve. Mi tagadás, az énekesnő profi, ha szerelemről van szó , hiszen ő is volt már párszor a padlón: De mára már tapasztaltabb lett, íme az énekesnő inspiráló tanácsa a rajongójának és mindenkinek, akit nemrég hagyott el élete szerelme: Milyen igaz! És te hol tartasz? Bizonyos jelek megmutatják, hogy elindultál már a felejtés útján, és a saját tempódban kezded kiheverni a szakítást. Ellenőrizd, mennyire igazak rád az alábbi állítások, minél több igaz, annál közelebb jársz a továbblépéshez! Ezek a jelek bizonyítják, hogy elkezdtél továbblépni az exeden Nem ellenőrzöd folyton a profilját A szakítás utáni első héten szinte biztos, hogy néhány óránként ránéztél az exed adatlapjára. Csak a biztonság kedvéért, hogy lásd, nincs-e máris valaki más a láthatáron. A továbblépés egyik fontos jellemzője, hogy többé nem csinálsz ilyeneket; néha-néha rápillantasz a profiljára, de nem rögeszmésen teszed ezt, és nem is próbálsz minden mondatban többletjelentést találni. Nem ő jut eszedbe először Amikor unatkozol a munkahelyeden és gondolatban máshol jársz, már nem ő jut eszedbe azonnal. Helyette a hétvégi buli foglalkoztat, ahová benéztek majd a barátnőiddel – vagy a ház körüli tennivalókra gondolsz. A lényeg, hogy nem az exed a legelső dolog, ami belopja magát a gondolatidba az unalmas pillanatokban, és ez nagyon jó jel! Nem szomorít el, ha valami rá emlékeztet Simán végigülsz a moziban egy olyan filmet, amiben a kedvenc színésznője szerepel – és nem omlasz össze. Sőt, már az sem okoz csillapíthatatlan szívfájdalmat, ha meghallgatod azt a zenét, amit egykor annyira imádott. Persze, ezek az apróságok eszedbe juttatják őt, de csak kis időre; ahogyan véget ér a film vagy a zene, már el is tűnt a gondolataidból. Nem vársz tőle több üzenetet Amikor pittyen egyet a telefonod, nem kezd el hevesen verni a szíved, abban reménykedve, hogy az ő neve ugrik fel a képernyőn. A szakítást követően szinte felugrottál a székedből, ha rezgett egyet a telefonod, de mára ez teljesen elmúlt. Elfogadtad, hogy nem vagytok jelen egymás életében, és azt is, hogy ez a kapcsolat lezárása után így a legjobb. Hiszen hogy is tudnál továbblépni, ha minden nap beszélgettek egymással? Elfelejtesz vele kapcsolatos infókat A kapcsolatotok alatt szinte mindent tudtál róla. Mi volt a gyerekkori kutyájának a neve, melyik utcában lakik, sőt, még a telefonszámát is kívülről fújtad... Aztán eltelt néhány hét a szakítás óta, és hirtelen azon kapod magad, hogy ezek közül valamire nem emlékszel. Észrevétlenül eltűnt néhány infó a memóriádból, és a legjobb, hogy ezekre már soha többé nem is lesz szükséged! Már nem hozzák szóba a barátaid Eleinte kizárt, hogy úgy mozdulj ki a barátaiddal, hogy ne kerülne szóba a volt barátod. Sőt, még ha nem is vallottad be, titokban vártad is, mikor beszélhetsz egy kicsit a szakításról vagy szimplán csak a srácról. Ez így van rendjén. De idővel elérkezik az a nap is, amikor úgy ültök be a barátaiddal egy bárba, hogy egész este beszélgettek, és senki sem hozza őt szóba. Ha erre már sor került nálad, nagyon jó úton haladsz! Nem álmodsz vele minden nap Mivel az álmaink a napi élményeinken alapszanak, nem csoda, ha a kapcsolat lezárása után szinte folyton az exeddel álmodtál. Néha újraélted a szakítást, néha pedig ismét együtt voltatok a képzeletbeli világodban. Az egyik legerősebb jele annak, hogy végre elindultál egy új úton, ha a volt párod egyre ritkábban jelenik meg az álmaidban. Az már csak bónusz, ha mégis felbukkan és te elutasítod őt!