Amikor a ruhaköltemények már senkit sem érdekeltek! Avagy a 10 legbotrányosabb bemutató a divathetek történetéből

2023. február 17.
Szerző: Ujvári Viki

Az ott bemutatott trendekhez hasonlóan a divathetek is tudnak mesteriek, meglepőek és ikonikusak lenni.

A divathét koncepciója egykoron Párizsban kezdődött, ahol a különféle tervezők marketingesei nőket béreltek fel azért, hogy a mesterek couture kreációit nyilvános helyeken viseljék. Idővel ezek az úgymond "felvonulások" lassan minden szezonban önálló társadalmi eseményekké váltak, majd a jelenség hamarosan a tengerentúlon is felütötte a fejét. Az Egyesült Államokban 1903-ban az Ehrich Brothers nevű manhattani bolt volt az első, aki divatbemutatót rendezett, hogy az üzletébe csábítsa a vásárlásra amúgy is erősen nyitott női közönséget, ezen ötlet sikerét látva pedig szépen lassan egyre több áruház kezdett el saját bemutatót tartani, hogy még nagyobb hírverést csapjon nemcsak a boltnak, de a kínálatnak is.

Az azóta eltelt több mint 100 évben pedig nagyon sok minden változott a trendek és a társadalmi normák terén, a tervezők pedig rájöttek arra, hogy a divat csak akkor tud igazán divattá válni, ha megszólítja az embereket. A látvány és a felejthetetlen hatás érdekében így a legkülönfélébb eszközöket és módszereket vetik be minden évben, egy külön showt varázsolva a divathét menetrendjébe. A kifutóra álmodott tervek mellett pedig volt olyan is, hogy szimplán csak az élet gondoskodott arról a sokkhatásról, ami miatt még hosszú évek múlva is lehetetlen lenne elfelejteni őket.

Galériánkban összegyűjtöttük a divathetek történetének 10 botrányos, néhol megosztó és egészen különleges pillanatát is!

Nézd meg a galériánkat - 10 kép
10 megosztó bemutató a divathetek történetéből

Még több meglepő divathetes sztorira vágynál? Akkor ezt se hagyd ki!

Nézd meg a galériánkat - 10 kép
10 sokkoló történet a divatvilág történetéből