10 bizarr állat az állatvilágból: van köztük ijesztő és vicces is
A legfurcsább és sokszor egészen bizarrnak tűnő állatok közül több olyan is létezik, mely az óceánban él, ahol az élőlényeknek nem csak a magas nyomáshoz, a teljes sötétséghez, de az üledékben gazdag vizekhez és a fagyközeli hőmérséklethez is kell alkalmazkodniuk.
Szifonofor, a tengerek mélyéről
Te tudod, hogy melyik a világ leghosszabb élőlénye? A szifonofor 45 méterével még az átlagosan 30 méterre megnövő kék bálnánál is hosszabb. De ez az élőlény nemcsak a hossza miatt érdekes, hiszen valójában nem is egy állat, hanem több organizmusból álló kolónia, amelyek úgy viselkednek, mint egy élő szervezet. Ha pedig ez nem lenne elég, a szifonofor különösen veszélyes is, hiszen csápjai halálos csípéseket okozhatnak.
A szárazföldön is akad egy-két fura szerzet: a muntyákszarvas
A kicsi, zömök állat Délkelet-Ázsia egyes részein őshonos, és testfelépítésük alapján talán nem is gondolnánk, milyen magasra képesek ugrani. Ezzel a sűrű növényzetben is képesek eligazodni, de az emberek figyelmét leginkább a pofájukon található felfúvódó arcmirigyekkel vívták ki, melyek olyan szélesre nyílhatnak, hogy akár ki is fordulhatnak.
A muntyákszarvassal kapcsolatban a másik érdekesség, hogy fajtól függően változik a kromoszómaszámuk, így még az utóbbi időben is több fajt fedeztek fel belőlük. Míg az indiai muntyákszarvasnak csak 6 vagy 7 (attól függően, hogy nőstényről vagy hímről beszélünk), a kínai muntyákszarvasnak 46 diploid kromoszómája van.
Ha kíváncsi vagy rá, hogy milyen érdekes, sokszor bizarr állatokat rejt az állatvilág, nézd végig a galériában!
Az Éva Magazin.