„Ha azt közvetítem, hogy jól érzem magam a bőrömben, azzal tudok másokat inspirálni“ - interjú a body positivityről Szegedi Katával
„Alapvetően nem mindig vagyok kibékülve önmagammal, de szerintem ez így teljesen normális” - kezdi a beszélgetést a magyar divattervező, Szegedi Kata, aki azt is elárulja, hogy a munkája által nagyon sokszor tapasztal hasonlókat. „Rengeteg számunkra gyönyörű emberrel dolgozunk együtt nap, mint nap, gondolok itt a vásárlóinkra, és a modelljeinkre is, akikről hiába gondoljuk mi úgy, hogy tökéletes a testük, még ők is gyakran küzdenek valamilyen problémával, ami miatt ostorozzák magukat. Nem is feltétlen a fogyásról van szó, hanem azon túl könnyen talál az ember a testén kivetnivalót. Lehet ez épp a kerekebb fenék, vagy a nagyobb mell iránti vágy.”
Szegedi Kata szerint globális trend, hogy mindig lehetne min változtatni és a divatipart is egyre elfogadóbbnak tartja: „Azért a luxusmárkáknál még ott a nagy kérdőjel, de nem titkoltan üzleti érdek is, hogy például egyre több az olyan nőiesebb karakter, mint például Ashley Graham, aki manapság már kevésbé számít kakukktojásnak a teltebb, mégis érzéki megjelenésével. Hozzáteszem, ő ugyanúgy kiposztolja az edzős videót is, és nem azt hirdeti, hogy egészségtelennek lenni menő, csak épp nem sanyargatja magát csontsoványra. Így mégis sokkal közelebb hozza a divatot a vásárlókhoz, és erre a valódiságra mindenkinek egyformán van igénye. Más típusok vagyunk, viszont mindenkiben ott a törekvés, hogy önmaga legjobb verziója lehessen“ - mondja, majd elárulja, hogy ő mikor változtatott a nézőpontján a saját nőiességével kapcsolatban.
„Jó pár éve visszanéztem egy díjátadón készült képet magamról, amin már nagyon egészségtelennek láttam a tükörképemet. Kétségbeejtő érzés volt, és akkor érkeztem igazán fordulóponthoz, amikor felismertem, hogy ez nem tartható tovább, nehéz időszakon mentem át, bánatomban ettem, addiktív lett, mint másoknál az ivás. Mindenki mással oldja a szomorúságot, én evéssel kompenzáltam. Felismervén az utolsó utáni pillanatot változtatásra elkezdtem járni edzeni egy kedves barátomhoz Molnár Mikihez, aki maximálisan támogatott, és azóta is hálával tartozom neki, hogy elindított bennem egy folyamatot. Ő azóta már elköltözött Lisszabonba, és ott üzemeltet egy nagyon menő edzőtermet, nagyon büszke vagyok rá. Az edzések hatására megindult a változás, nemcsak fizikailag, hanem fejben is, ami nagyon jó érzés volt, hiszen éreztem, hogy teszek magamért, és megvan az eredménye, érdemes. Boldogabb lettem.“
És azóta is igyekszik megőrizni az életében az egyensúlyt: „Sokat gondolok az edzésre, de az életem elég hektikus, így nem teszek bele annyi energiát, amennyit kellene, a szándék azért megvan, viszont mentálisan, és fizikailag próbálom megtartani a harmóniát. Főként a karakteres, önmagukat felvállaló emberek motiválnak, és elsősorban nem is külsőleg, hiszen hiába van valakinek tökéletes teste, ha mondjuk nincs humorérzéke, vagy épp nem párosul hozzá magabiztosság, és nem tudja kezelni a valaki a saját megjelenését. Szerintem azzal, ha azt közvetítem, hogy én is jól érzem magam a bőrömben - ami azért valljuk be, nem egy konstans állapot - akkor én is tudok másokat inspirálni, és ez a legfontosabb.“