rankin,beauty,szepseg,social media,kozossegi media Forrás: courtesy of Rankin

Sokkoló tartalom! Ezt teszi a közösségi média velünk.

A szelfizés a kultúránk része és meg se próbáljon vitatkozni ezzel az állítással senki. Az azonban, hogy a közösségi média ennyire meghatározza, kik is vagyunk, néha kimondottan aggasztó.

Ma egy kicsit jobb a hajam, mint általában. Lövök egy szelfit! Hú, ebben a napsütésben sokkal szebb a bőröm. Lövök egy szelfit! Végre sikerült a szexi cicatus. Lövök egy szelfit! Ismerős igaz? Akármerre is tekintük az utcán, valaki éppen magát fotózza...

Szerkesztett szelfik kora

Az, hogy lefotózzuk magunkat, egy dolog. A legtöbben azonban már mindent meg is variálunk a képen. Egy kis kozmetika az orrunkra, egy kicsit megemeljük a tokánkat. Egyszóval facetunning nélkül már egy szelfi sem jelenhet meg a világhálón. A vicces és aggasztó az egészben az, hogy az a kép ég be a tudatunkba, amit a hirfolyamunkban magunkról látunk. Amikor aztán valóban a tükörbe tekintünk, valami nem stimmel. Ez egy ördögi kör! A nyomás, amit magunkra helyezünk nem egészséges: már nem akarjuk a szeplőinket és elképzelhetetlen, hogy ne irreálisan hófehér legyen a fogsorunk a képeken.

Figyelemfelhívás!

A neves fotós, Rankin szeretné ellensúlyozni a beteges tökéletességre való törekvést. Meg akarja mutatni az embereknek, hogy milyen kárt okoznak maguknak azzal, ha nem valós képet mutatnak magukról. Az új fotóinak a Selfie Harm, az a Szelfi Kár nevet adta. Rankin 15 tindézsert fotózott le, majd megkérte őket, hogy szerkesszék meg a képeket úgy, ahogyan azt kitennék az Instagramjukra.

“A social média mindenkiből önálló márkát varázsolt. Az emberek elkészítik a makulátlan, kétdimenziós másukat a lehető legtökéletesebb szögből fotózva, ideális fényviszonyok mellett. Ez egy olyan új digitális világ, ahol a tinik másodperceken belül megváltoztathajták a külsejüket. Ehhez jön még a hírességek és a véleményvezérek kifogástalan hírfolyama, ami teljessé teszi a lassan bekövetkező katasztrófát. Az emberek utánozzák a bálványaikat. Nagyobb szemeket, kisebb orrot, fénylőbb bőrt szeretnének. Olyat, ami mindenkinek tetszik a közösségi média felületeken. A mindent eltorzító Snapchat, a fokozott szorongás pedig jól kiegészítik egymást. Eljött az ideje, hogy beismerjük, a közösségi média káros az énképünkre.” - mondta a híres fotós.

Sajnáljuk, de a tartalmat időközben eltávolították az Instagram-ról.

A képeken jól láthatóak a különbségek és változtatások. Simább arcbőr, szélesebb szem, teltebb ajkak, több smink. Nem sok marad az eredeti vonásokból.

Egyetértesz azzal, hogy a közösségi média eltorzítja az énképünket?
Teljes mértékben.
Én ilyennek szeretem a social média világát.