
Gombold újra: Interjú a NUBU tervezőtrióval
Exkluzív interjú a Gombold újra! Közép-Európa kortárs öltözéktervezői pályázat “Oldhands öltözék” kategóriájának győzteseivel. Ismerjétek meg Garam Juditot, Kovács Adélt és Hajdu Anettet, azaz a NUBU tervezőcsapatát, akik BAO BAO elnevezésű kollekciójukkal nyerték el a zsűri tetszését.
Anett: Az egyetemre való bekerülésem előtt már tudatosan készültem arra, hogy dizájner legyek. :) A dizájnnak több ága is érdekel, nem kizárólag a fashion vonal.
Adél: Az egyetemi tanulmányaim közben már elkezdtem dolgozni, de az ötleteim megvalósítása már kiskoromban elkezdődött, ugyanis anyukám jelmeztervezőként is dolgozott, és mellette volt erre lehetőségem.

Garam Judit közel 20 éves tapasztalattal rendelkezik a divat világában, korábban több divatmárka, köztük a Kookai és a Patrizia Pepe kizárólagos forgalmazója volt hazánkban, majd a Miju márka tulajdonosa és tervezője. 2007 óta a NUBU márka tulajdonosa és tervezője, illetve a Mono Fashion Shop társtulajdonosa. Fotó: Kovács Tamás
Anett: Ebben a hármasban tökéletesen kiegészítjük egymást, mindünknek bőven vannak kreatív ötletei a kollekció összes darabjára vonatkozóan, folyamatosan inspiráljuk egymást, és igyekszünk egységgé alakítani az egyéni elképzeléseket.
IS: Ismert nevek vagytok a szakmában, a versenyen is a legalább négy kollekcióval rendelkező tervezőknek fenntartott Oldhands kategóriában indultatok. Miért jelentkeztetek a Gombold újrára, mit vártatok tőle előzetesen?Adél: A NUBU 2007-ben jött létre, azaz már jó pár szezonon túl vagyunk. Több mint egy éve pedig már négy kollekciónk készül egy évben. A verseny megnyerése nagy elismerés itthon, a márka biztosan szélesebb körhöz eljut majd a sajtóvisszhangnak köszönhetően. A másik ok, amiért szívesen pályáztunk, az az anyagi támogatás, hiszen ennek segítségével még izgalmasabb, érdekesebb kollekció jöhet létre, kialakulhat egy új gyártókapcsolat, és újabb buyereket is megismerhetünk. Ez mind olyan plusz, ami hozzásegíthet bennünket újabb sikerekhez, továbblendítheti a céget.

Hajdú Anett Bécsben, az Angewandte Kunst Egyetemen is tanult, majd 2011-ben diplomázott a MOME textiltervező mesterszakán, emellett kiegészítőkre specializálódott. Szakmai gyakorlatát a NUBU-nál töltötte, 2011 óta pedig a márka tervezője. 2009-ben társalapítója volt a k e p p Showroomnak. 2012 óta divattervezést tanít a KREA Kortárs Művészeti Iskolában. Fotó: Kovács Tamás
IS: Szerintetek nemzetközileg melyik az a piac, ahova a leginkább illik a márkátok?NUBU: Tokió és London.

Kovács Adél a London College of Fashion férfiruha szakán is tanult, majd 2011-ben diplomázott a MOME textiltervező mesterszakán, s kötött anyagokra specializálódott. Szakmai gyakorlatát a NUBU-nál töltötte, 2011 óta pedig a márka tervezője. 2009-ben társalapítója volt a k e p p Showroomnak. 2012-ben Londonban a Marios Schwabnál gyakornokként, majd az Eudon Choi márkánál designerasszisztensként és stúdiómenedzsereként dolgozott. 2012 óta divattervezést tanít a KREA Kortárs Művészeti Iskolában. Fotó: Kovács Tamás
IS: Nemrég nyitottátok meg első saját üzleteteket Budapesten, az Andrássy úton. Milyenek az első visszajelzések? Külföldi vagy inkább hazai látogatók fordulnak meg nálatok?NUBU: Még nagyon friss a bolt, így nehéz lenne statisztikákat készíteni. Egyelőre úgy tűnik, mind a magyarok, mind a külföldiek örülnek annak, hogy női és férfiruhák, kiegészítők is kaphatók, és magyar a dizájn. Mi pedig annak örülünk, hogy beleillünk az Andrássy úti miliőbe.