A romantikus író, aki rajongott a belsőépítészetért
A Csatorna-szigetekhez tartozó Guernsey elsőre talán nem tűnik a legtrendibb úti célnak, azonban, aki ide látogat, egészen különleges élményben részesülhet. Akárcsak a francia romantika egyik legnagyobb drámaírója, aki itt, ezen a több szempontból is kuriózumnak számító földdarabon töltötte csaknem húszéves számüzetését, amelynek évei alatt olyan világhatású művek sorát írta meg, mint 'Az évszázadok legendája' (1859), A tenger munkásai (1866), A nevető ember (1869) és A nyomorultak (1862).
Itt ezen a kicsit brit, kicsit francia eső mosta mélyzöld, mediterrán napfénnyel és pálmafákkal megspékelt festői szigeten, a Hauteville-házban alkotott Victor Hugo. A ház érdekessége, hogy javarészt maga az író tervezte: a faszerkezettől a kárpitokon át a perzsaszőnyegekig. Az eklektikus stílusú villa, ahonnan panorámás kilátás nyílik az Atlanti-óceánra az írómester megértésének egyik kulcsa.
A varázslatos hangulatú, fehér homlokzatú épület – amely nyitva áll az irodalom és enteriőrdesign rajongói előtt – egyik legimpresszívebb helyisége ez a selymekkel és kézi csomózású perzsaszőnyegekkel gazdagon dekorált szobája, ahol a legnépszerűbb és a legtöbb nyelvre lefordított regényét, A nyomorultakat is írta.
A Hauteville-ház egészen az 1920-as évek végéig maradt a család birtokában, akkor azonban az író dédunokái úgy döntöttek, hogy Párizs városának adományozzák a legendás ősük titokzatos szimbólumokkal megtervezett otthonát, amelyek közül az egyik legizgalmasabb maga a ház, ami sötét és félhomályos a földszinten, majd ahogyan a lépcsőkön keresztül feljutunk az emeletre, szépen lassan egyre világosabbá válik.
Vonzódsz a régiségekhez? Szeretnéd otthonodat vintage csecsebecsékkel izgalmasabbá tenni? Ha a válaszod igen, akkor jobb, ha felkészülsz: az első bevetés a bolhapiacon igencsak megdöbbentő lehet...