A divat királynője, Anna Wintour így nézett ki 40 évvel ezelőtt
Amit az utóbbi évtizedben láttunk Anna Wintouron: szigor, merevség, rossz kedv. Ezzel szemben a most 70 éves legenda régen mindig mosolygott, igazán vidám és színes egyénisége volt a közéletnek.
1970-től a Harper's Bazaarnál (később Harpers & Queen címmel jelent meg) dolgozott, 1986-ban a brit Vouge szerkesztője, majd főszerkesztője lett, 1988-tól pedig az amerikai Vouge-nál tölti be ezt a pozíciót. A következő években a Vogue brandre koncentrált, de a munkája során rengeteg modellnek, divatfotósnak és tervezőnek segített beindítani a karrierjét. Állítólag nem könnyű személyiség, de fáradhatatlansága és kitartása miatt kiérdemelte már a pályája elején az Atom Anna nevet.
Az amerikai Vogue-ot teljesen megváltoztatta, egy frissebb, modernebb, közvetlenebb hangvételű luxusmagazint varázsolt belőle, de az olvasók mégsem azt érezték, hogy csak a legfelsőbb társadalmi rétegnek szól a lap, hiszen a ruhák összeállításánál szempont volt az is, hogy a luxutermékeket olcsóbb márkákkal mixeljék.
A kollégái egy határozott, kritikus (egyes vélemények szerint kontrollmániás parancsnok, aki szerint az érzelmeknek semmi keresnivalója a munkahelyen) személyiségként írják le – ami persze a pletykák szerint már-már hatalommániával is keveredik, hiszen akit Anna Wintour fel akar emelni, azt felemeli, akit el akar tiporni, azt megsemmisíti. Az ördög Pradát visel című film Miranda Priestley-jét egyébként állítólag róla mintázták.
A következő galériában megnézheted, milyen sugárzó, pozitív személyiségnek tűnt Anna Wintour, aki a színes flitteres koktélruhától a Chanel kosztümig mindenben remekül festett – na és ami a legfurcsább: mindig mosolygott!
A divatvilágban vannak azért még badass nők? Donatella Versace 25 éve vette át a Versace-divatház vezetését alkotótársától és bátyjától, Gianni Versacétól...