Megnéztük, mit tud a Dyson OnTrac
Most ezek a technológiai óriások új konkurenciával néznek szembe a Dyson részéről, amely nemrég piacra dobta első fejhallgatóját, és ezzel belépett az audio világába. A Dyson OnTracet számos lenyűgöző tulajdonsággal vértezték fel a cég mérnökei, ilyen az 55 órás akkumulátor-üzemidő egyetlen feltöltéssel, vagy épp a kategóriájában legjobb zajszűrés. Mindezért azonban borsos árat kérnek, így joggal merülhet fel a kérdés, hogy megéri-e az új fejhallgatót megvenni? Járjunk utána!
Korábban a Dyson már piacra dobott egy sokak szerint furcsa, de mindenesetre különös “kétéltűt”, a Dyson Zone-t, aminek a zenehallgatási funkciója mellett levegőszűrő szájrésze is volt, egészen futurisztikus megjelenést kölcsönözve a viselőjének. Ezúttal nem ilyen hibrid újdonságról van szó, hanem egy “szimpla” fejhallgatóról, vagyis egy sokkal konzervatívabb, minőségében mégis kiemelkedő eszközről.
A fejhallgató négy színben – alumínium, réz, cinóber és fekete nikkel – kapható, és további lehetőség van egyedi külső sapkák és párnák beszerzésére különböző színekben és kivitelben. Én a rézszínű pár mellett döntöttem – és nyugodtan mondhatom, hogy a nem éppen visszafogott külső, remek választás azoknak, akik szeretnének kitűnni egy kicsit a sokaságból.
A fejhallgató felhelyezésekor nagyon meglepett, hogy milyen nehéz: 451 grammos súlyával a Dyson OnTrac észrevehetően súlyosabb, mint más, konkurens fejhallgatók: az Apple AirPods Max például 385 grammot nyom, míg a Beats Studio Pro mindössze 260 grammot. Ha általában csak rövid ideig viseled, ez valószínűleg nem jelent nagy problémát, ha azonban hajlamos vagy órákon keresztül használni, akkor elkezdhet fájni a fejed teteje.
A súly ellenére a fülpárnák puhák és kényelmesek, így a füled biztos nem fog panaszkodni.
A fejhallgatót meglehetősen egyszerű beállítani, csak letöltöttem a MyDyson alkalmazást a telefonomra, gyorsan összekötöttem a fejhallgatóval és már el is kezdhettem használni, felfedezni a különböző módokat, funkciókat, ismerkedhettem a beállításokkal.
Ahol az OnTrac igazán megmutatja, mire képes, az a hangminőség terén nyújtott elvitathatatlan teljesítménye. Legyen szó podcastról, mély dob és basszus sávokról vagy egyszerűen csak egy hívásról, a hangminőség minden kétséget kizáróan csúcsszínvonalat képviselt, miközben a zajszűrés is remekelt.
A fülkagyló oldalára történő dupla koppintással könnyedén lehet váltani a két zajszűrési mód – az „Isolation Mode” és a „Transparency Mode“ – között. Előbbi esetén a zajszűrés maximális szintjén a környezetei zajok és neszek – utcai forgalom, irodai nyüzsgés –, azonnal ki lettek zárva, így egyedül a zenét lehetett hallani. Viszont, amint valaki megszólított, egy második dupla koppintással a fülhallgatón rögtön átléphettem a Transparency módba, és a környezet újra hallhatóvá vált.
Aki már használt zajszűrős fej- vagy fülhallgatót, annak ez ismerős is lehet, de a másodpercenként 384.000-szer mért zajszűrés miatt olyat aligha tapasztalt, mint a Dyson OnTrac. Egészen új élmény!
Egy másik fontos szempont az akkumulátor élettartama: egyetlen feltöltéssel 55 órányi hallgatási idő érhető el. Egy hetes használat alatt csak egyszer kellett feltöltenem a fejhallgatót még úgy is, hogy az aktív zajszűrés aktiválva volt. Összehasonlításképp, az Apple AirPods Max és a Beats Studio Pro csak 20 óra akkumulátor-üzemidővel rendelkezik, ha az aktív zajszűrést használjuk.
Összességében a Dyson OnTrac hangminőség és akkumulátor-üzemidő tekintetében könnyedén felveszi a versenyt a konkurens Apple, Sony és Bose fejhallgatóival, ahol talán hátrányban van, az a fejhallgató kialakítása. Túl nehéz ahhoz, hogy praktikus legyen. A kinézet testreszabhatósága, a rengeteg színvariáció miatt az OnTrac teljesen egyedivé tehető, aki pedig szeret kicsit extravagánsabb lenni, annak tényleg legfeljebb a képzelete szabhat határt.
Akit nem zavar a nagyobb súly, az egészen biztosan nem fog csalódni a Dyson OnTracben.