Képes vagyok tenni az elfogadásért! Ismerd meg 4 #képesvagyok jelöltünket, akik meg merik mutatni, hogy milyen sokszínű a világ
A 2021-ben indult #képesvagyok kampánnyal szerettük volna átlépni és ledönteni a korlátokat, konvenciókat, és az álmaikért töretlenül dolgozókat ünnepelni. A kezdeményezés 2022-re díjátadóvá nőtte ki magát, ami idén, 2023-ban is megrendezésre kerül: most is az inspiráló történetek és személyek kerülnek a középpontba. Azok a példaként szolgáló emberek, akik fizikai vagy mentális állapotuk, múltjuk, a társadalmi elvárások, belső démonjaik ellenére képesek küzdeni céljaikért, tenni az elfogadásért és a sokszínűségért, beszélni a nehéz témákról és kiállni a fontos ügyek mellett. Hiszünk abban, hogy ez a közösség erőt, támogatást ad ehhez a sokszor nem könnyű úthoz. A mi szemünkben mindenki győztes, aki szót emel magáért és másokért, így most olvasóinkhoz fordulunk. Te kinek adnád a 2023-as év #KÉPESVAGYOK díját? Téged ki inspirál a jelöltek közül? Ismerd meg őket és szavazz!
Ebben a kategóriában olyan embereket díjazunk, akik sokat tesznek a társadalmi- és kulturális sokszínűségért és elfogadásáért, és a maguk eszközeivel harcolnak a hátrányos megkülönböztetés ellen.
Hlatky-Schlichter Hubert
Hlatky-Schlichter Hubert tapasztalatból tudja, milyen magányos érzés az, ha valaki nem tudja elfogadni és felvállalni magát, ráadásul senkivel sem beszélhet minderről. A gasztronómiai vállalkozó és étteremtulajdonos nyíltan beszél arról, hogy min ment keresztül, mielőtt huszonévesen coming outolt a családjának, mert tudja, milyen súlyos következményei lehetnek annak, ha az ember azt érzi, el kell rejtenie az igazi énjét: tinédzserként többször gondolkozott öngyilkosságon. Mára megszerette önmagát és szeretné, ha mások is tudnák, nincsenek egyedül ezzel a küzdelmükkel. Kötelességének tartja, hogy támogassa, védje a kisebbséget és reméli, hogy minél többen csatlakoznak hozzá a küldetésében. Férjével büszke szülei örökbefogadott kislányuknak, Hannabelle-nek, és aktívan kiáll az egynemű párok családalapításhoz és egyenértékű családként való bánásmódhoz való jogaiért.
Molnár Lainey
Molnár Lainey nem tagadja, a múltban hajlamos volt túlzásba esni mások kritizálásával a divatblogján, aminek hátterében tulajdonképpen az állt, hogy saját magát nem tudta elfogadni és szeretni. Éppen ezért új fejezetet nyitott az életében: az újrakezdés részeként külföldre költözött, megváltoztatta a nevét és búcsút intett korábbi oldalának is. Az önreflexióval töltött évek után a blogot Instagramra, a bejegyzéseket pedig képregényszerű illusztrációkra cserélte, melyekkel a sokszínűséget ünnepli és olyan fontos témákban döntöget tabukat, mint a mentális egészség, a szexuális bántalmazás vagy a toxikus kapcsolatok, a nőket érintő sztereotípiák, és a kritikái immár az irreális társadalmi elvárásoknak szólnak, mindezt pedig már több mint 1 millióan követik és osztják tovább világszerte.
Oláh Gergő
Évek óta járja az általános-, és középiskolákat Törj ki a csendből! címet viselő motivációs turnéjával Oláh Gergő, aki kisebb községekre és falvakra látogat el azért, hogy bebizonyíthassa az ott élő fitaloknak: „bárhonnan, bármilyen életkörülményből ki lehet törni”. Az X-Faktor harmadik szériájának győztese a saját élményein, tapasztalatain keresztül tanítja a hátrányos helyzetű gyermekeket arra, hogy merni kell álmodni és fontos megtanulnunk bízni önmagunkban. De felhívja a figyelmüket arra is, hogy a céljaikért bizony keményen kell dolgozniuk, mert „a hit cselekedetek nélkül halott”.
Orosz Györgyi
A Hősök Tere Kezdeményezés Philip Zimbardo szociálpszichológus Heroic Imagination Project-jének hatására indult útjára 2013-ban, és a szolidárisabb, előítéletektől, közönytől mentes társadalomért küzdő programsorozat később szervezetté nőtte ki magát. A Hősök Tere Alapítvány missziója, hogy arra inspirálja az embereket, álljanak ki egymásért: Orosz Györgyi társalapító, ügyvezető örömmel segít másoknak a kommunikációs készségeik fejlesztésében, kisközösségek építésére törekszik és egy olyan Magyarországon akar élni, ahol az együttérzés nemcsak utópia, hanem társadalmi norma.