Képes vagyok segíteni! Ismerd meg 4 #képesvagyok jelöltünket, akik ténylegesen aktívan tesznek a társadalmi felelősségvállalásért
A 2021-ben indult #képesvagyok kampánnyal szerettük volna átlépni és ledönteni a korlátokat, konvenciókat, és az álmaikért töretlenül dolgozókat ünnepelni. A kezdeményezés 2022-re díjátadóvá nőtte ki magát, ami idén, 2023-ban is megrendezésre kerül: most is az inspiráló történetek és személyek kerülnek a középpontba. Azok a példaként szolgáló emberek, akik fizikai vagy mentális állapotuk, múltjuk, a társadalmi elvárások, belső démonjaik ellenére képesek küzdeni céljaikért, tenni az elfogadásért és a sokszínűségért, beszélni a nehéz témákról és kiállni a fontos ügyek mellett. Hiszünk abban, hogy ez a közösség erőt, támogatást ad ehhez a sokszor nem könnyű úthoz. A mi szemünkben mindenki győztes, aki szót emel magáért és másokért, így most olvasóinkhoz fordulunk. Te kinek adnád a 2023-as év #KÉPESVAGYOK díját? Téged ki inspirál a jelöltek közül? Ismerd meg őket és szavazz!
Ebben a kategóriában azokat emeljük ki, akik ténylegesen aktívan tesznek a társadalmi felelősségvállalásért, valamint elérésüket jó ügyek támogatására használják.
Erős Antónia
„Most már ott tartok, hogy többet éltem így cukorbetegként, mint előtte, most már ez a normális és természetes számomra – és feladat is, hogy minél többen és többet tudjanak róla” – foglalta össze küldetését Erős Antónia az InStyle magazin interjújában. Az RTL Híradó és a Praxis egészség magazin műsorvezetője huszonöt évesen szerzett tudomást 1-es típusú diabéteszéről, 2005-ben pedig létrehozta az Egy Csepp Figyelem Alapítványt, hogy ledöntse a betegséget érintő tabukat és felhívja a figyelmet a korai felismerés, a megelőzés fontosságára. Antónia nonprofit szervezete ingyenes oktatásokat biztosít, kidolgozta a pedagógusok számára a cukorbeteg gyermekek gondozására felkészítő DiabMentor képzési programot, és az eseményeinken térítésmentes szűrővizsgálatokat biztosítanak az egészségtudatos érdeklődőknek, emellett igyekszik ledönteni a cukorbeteget ma is érintő stigmát, ami miatt például a munkaerőpiacon is sokszor hátrány éri őket.
Kovács Patrícia
„A mozgás mindenkié!” – üzeni a világnak Kovács Patrícia, aki a Suhanj! Alapítvány társalapítójaként évek óta harcol az elfogadásért és az esélyegyenlőségért. A színésznő nonprofit szervezete fogyatékkal élőknek, például látás-, vagy mozgássérülteknek biztosít lehetőséget, illetve egy akadálymentes és integratív edzőtermet a sportolásra. Patrícia sokat tanul a fogyatékkal élőktől a kitartásról és családként tekint a több mint tíz éve működő alapítványukra. Bár nem támogatja azt, ha valaki a rendelkezésére álló platformja ellenére nem szólal fel fontos ügyekben, megmondóemberré ő maga sem szeretne válni: egyszerűen csak bízik abban, hogy a példáját látva mások is cselekednek majd.
Puskás-Dallos Peti
Puskás-Dallos Peti azért hozta létre a Füri Zenetér Egyesületet, hogy hangszerekkel, illetve sporteszközökkel és foglalkozásokkal segíthesse hátrányos anyagi helyzetben lévő közösségeket, mert az általános jóllétünkhöz óriási szerepet játszhatnak ezek a szabadidős tevekénységek. „Rengeteg gyermeknek nincs meg a lehetősége olyan támaszra, ami nekünk természetes szükségnek tűnik a fejlődéshez” – fogalmazta meg a szervezet célját a The Biebers frontembere, aki most újabb kezdeményezést indított el a fiataloknak. A Palántaház mentorprogramban olyan tizenévesek jelentkezését várja, akik aktívan részt akarnak venni az állat- és természetvédelemben, esetleg már meg is teszik azt: könnyen lehet, hogy az inkubátorházhoz csatlakozók Peti és felesége Puskás-Dallos Bogi Woodapest Egyesületének faültető tevékenységébe is bekapcsolódhatnak majd.
Szinetár Dóra
A Jászai Mari-díjas színésznő-énekesnő évek óta az UNICEF Magyarország önkéntese, 2019 óta pedig jószolgálati nagykövetként segíti a világ egyik legnagyobb gyerekjogi szervezetének törekvéseit. Szinetár Dóra olyan művészek társaságában hívta fel a figyelmet a cyberbullying, vagyis az online bántalmazás veszélyeire, mint Horváth Lili vagy Elek Ferenc, de kampányolt a szabad szoptatás elfogadásért és előadásokat tartott a legkisebbeknek a jogaikról az Ébresztő-óra keretein belül. „Hiszek abban, hogy egy gyerek, bárhol is éljen a világon, ugyanolyan fontos, és értékes kell, hogy legyen a felnőttek számára. A globális felelősséget nekünk felnőtteknek közösen kell viselnünk, hogy megfelelő körülményeket biztosítsunk a fejlődésükhöz” – emelte ki a háromgyermekes művésznő.