Mi vagyunk a Jövő Menedzserei! - Burian Fendall interjúja
Miért jelentkeztél a Jövő Menedzsere Mentor Programra és milyen várakozásokkal kezdtél bele? Mit vártál tőle? Megfelelt a várakozásaidnak?
Ha hosszabb ideig vagyunk egy vállalatnál, előbb vagy utóbb eljutunk a karrierünkben arra a pontra, amikor fejlődni szeretnénk, de folyamatosan falakba ütközünk. Olyan ez, mint amikor egy dobozból keressük a kiutat, de mivel benne vagyunk, egy külsős szem szükséges ahhoz, hogy rávilágítson a megoldáshoz vezető szempontokra, amiket belülről egyszerűen nem veszünk észre.
Ennek a külsős szemnek ad teret a Jövő Menedzsere mentor program, amely teljesen felülmúlta a várakozásaimat. Mentorom, Ratatics Péter úgy osztotta meg velem az elmúlt tíz évének vezetői tapasztalatát, hogy közben egyéni igényeimet és jövőképemet is figyelembe vette. Találkozóink ezeken az inspiráló, kétoldalú eszmecseréken alapultak. A mentoromnak köszönhetően ma már hiszem, hogy egy felsővezetővel is beszélgethetünk kötetlenül, akár ellenvetésinket is megoszthatjuk vele. Megtapasztaltam, hogy a magas pozíció ellenére egy vezető pontosan tudja honnan jött és hová tart, megvan benne az alázat, ami által a tapasztalatok átadása, az utánpótlás nevelése hivatássá válik.
Mitől lehet inspiráló, motiváló ez a program? Mi az a kulcsüzenet, amit tovább viszel? Kinek ajánlanád a programot és miért?
A program egyik legfontosabb üzenetét a mentorom hozzáállása adta. Ez megerősített abban a hitben, hogy csak akkor lehetsz sikeres hosszú távon, ha meg tudsz maradni olyan alázatos embernek, amilyen akkor voltál, amikor gyakornokként kezdtél az első munkahelyeden. Ha felsővezetőként ugyanúgy meg tudod szólítani a belépő szinten lévő kollégákat, mint a legfontosabb befektetőidet, akkor nyert ügyed van. Azon leszek, hogy Péter példáját követve ezt képviseljem én is.
A mentorok sokszor kiemelik nyilatkozataikban, hogy Ők talán még többet tanulnak a mentor program alatt, mint a mentoráltak. Nálatok hogyan alakult a mentor-mentee kapcsolat? Szerinted te mit tudtál adni a mentorodnak?
Burian Fendall mentora Ratatics Péter, a MOL Magyarország ügyvezető igazgatója volt.
A Menedzserszövetség október végén elindította Mi Vagyunk a Jövő Menedzserei! kampányát, melyben az elmúlt időszak mentor programjaiban részt vevő közel 150 mentorált közül kiválasztott 30 olyan fiatalt mutat be, akik kiemelten aktív tagjává váltak a Szövetségnek. Kövessék figyelemmel a sikertörténeteket az InStyle karrier rovatában 30 mini interjún keresztül november 1-től minden nap. 6 kisfilm is készült 12 mentor-mentee párossal, mely a Menedzserszövetség social media felületein és szintén az Instyle karrier rovatában jelenik meg, filmenként 2-2 páros sikeres munkájáról.









