Borítókép: Mező Misi: „Hiszek a zene gyógyító erejében”

Mező Misi: „Hiszek a zene gyógyító erejében”

Utoljára frissítve:
Mező Misi egy ötezer fős községben nőtt fel, ahol nem dúskáltak a javakban. Szerencsésnek érzi magát, mert a kemény munka később meghozta a szerencsét is számára. A Magna Cum Laude zenekar énekese azonban nem áll meg ennyinél: szeretne kezet nyújtani azoknak, akik nem olyan szerencsések, mint ő. Decemberben például egy nagyszabású akusztikus koncerttel.


„Azt szokták mondani, hogy a művészemberek sokkal érzékenyebbek a világra, mint az átlagember, és ez valóban igaz ránk, zenészekre is. Mindig is olyan ember voltam, aki megkönnyezett egy-egy nehéz szituációt, legyen az egy éhező ember vagy egy beteg kisgyerek látványa. Minden egyes nap hálát kell adnunk a Jóistennek azért, hogy mi abba születtünk, amiben vagyunk, másrészt pedig odafigyelni ezekre a helyzetekre: kezet nyújtani és segíteni.


Sajnos embertelen világban élünk, mindenki próbál túlélni, saját magával foglalkozik, ezért kizárja a külvilágot, immúnis lesz az érzésekre, mozdulatokra. Fontosnak tartom, hogy minél több ember figyelmét felhívjuk arra, hogy bár lehet, hogy szerencsés körülmények közé születtünk, de rajtunk kívül több száz millió ember van, akinek problémát okoz a mindennapi tiszta ivóvíz fogyasztása vagy a rendszeres, normális táplálkozás biztosítása. Ezért is vállaltuk el a Magna Cum Laudéval az UNICEF felkérését december 29-én egy nagyszabású jótékonysági koncertre a Budapest Kongresszusi Központban."

Olvass többet az interjúból a decemberi InStyle-ban!