Ezért gondolják a szakértők, hogy a párásító készülék az otthonok Szent Grálja
De kezdjük az elején: mi is pontosan az a párásító, vagy más néven diffúzor? A párásító egy olyan háztartási készülék, amely aeroszolos vizet porlaszt a levegő nedvességének pótlására. Általában kétféle párásítót különböztethetünk meg, a hűvös, vagyis ködöt fúvó és forró, vagyis gőzt árasztó berendezést. Hatékonyság szempontjából nincs köztük lényeges eltérés, ám a szakértők szerint a ködpárásító, tehát a hűvös megoldás a biztonságosabb, tekintettel arra, hogy nem okoz kellemetlen hőégést a bőrnek, ha véletlenül valaki túl közel menne a géphez.
A hidegköd- és a forró gőzpárásítók egyaránt növelik a levegő páratartalmat, vagyis a nedvességét, ami hozzájárul a bőr hidratáltságának megőrzéséhez, de további egészségügyi előnyökkel is jár a rendszeres használatuk. A bőrápolási szempontok mellett a másik legfontosabb előnye a diffúzoroknak a hidratáltság megőrzésén túl a nyálkahártyák nedvességének védelme.
Mindegy hogy tél van éppen vagy nyár, az időjárás fokozott igénybevételt jelent nemcsak a bőr, de a nyálkahártyák, így az orrüregek, valamint a torok számára is, egy párásító pedig segít a megfelelő nedvességtartalom megőrzésében ezeken a kitett részeken is, így kevésbé érezheted, hogy kapar a torkod, ráadásul megelőzhetőek az orr-melléküreg kellemetlen gyulladásai, és a vírusos fertőzésekkel szemben is ellenállóbbá teszik a szervezetet. Míg a hidegebb hónapokban a fűtés, a melegebbekben a klíma okoz sokaknak problémát, a párásító azonban ebben is segít!
A párásító használatának gyakorlatilag nincsenek hátrányai vagy mellékhatásai, amennyiben megfelelően tisztítja és karbantartja a tulajdonosa. Ellenkező esetben a káros baktériumok és a penész elszaporodhat a készülék belsejében, így máris az eredeti cél az ellenkezőjére fordulhat. Működtetését tekintve a legelőnyösebb éjszaka beindítani, így a szervezetnek van ideje a pihenésre és a kellemes regenerációra, a megfelelő környezetről pedig a párásító gondoskodik. Használatával jobb alvásminőség érhető el, de garantáltan megszűnhetnek az olyan kellemetlen éjszakai mellékhatások is, mint a száj-, vagy orrszárazság, ami hosszú távon akár arcüreg gyulladáshoz is vezethet. Egy párásító tehát nem óriási befektetés, ám ez a nem betervezett kiadás tartós befektetésnek bizonyulhat az egészségmegőrzés szempontjából.