Ezért kellene kutyabaráttá tenni minden irodát: a kollégák is imádni fogják, ha betartjátok ezeket a szabályokat!
Kezdjünk néhány érdekes ténnyel, köztük azzal, hogy a COVID19-nek és a hosszú hónapokon át tartó karanténnak köszönhetően immár minden második magyar háztartásban kutya is él a családtagok között. Erről még az Állatorvostudományi Egyetem tájékoztatott 2022 januárjában, így meglehet, azóta még magasabb ez a szám. Akkor azt becsülték, nagyjából hárommillió eb él velünk, ami a világ más országaival összehasonlítva is egy elég magas arány.
Csoda, hogy az utóbbi évben a kutyaiskolák és kutyapanziók mellett sorra nyílnak a kutyanapközik, kutyaóvodák? Ha esetleg nem tudnád, mire való az utóbbi kettő, segítünk: olyan gazdik adják le ide a kutyusaikat, akik fixen, kötött munkaidőben dolgoznak, ami akár 8-10 óra távollétet is megkövetelhet tőlük. Azt azonban nem szeretnék, ha kedvencük az egész napot egyedül, magára hagyva töltené. Csodásan hangzik, igaz? Sajnos azonban egyelőre a legtöbb ilyen szolgáltatás elég drága, így csak kevesen engedhetik meg maguknak, de szerencsére azonban sok munkahelyen már a vezetőség is sokkal nyitottabb, így hirtelen megszaporodtak a kutyabarát irodák is.
Nincs többé magányos kutya
„Nálunk például azért döntött úgy a vezetőség, hogy legyen kutyabarát az irodánk, mert van olyan kolléga, akinek van kutyája. Egy átlagos, 8 órás munkanap plusz az utazás rettenetesen sok idő egy kisállatnak egyedül. Szerencsére nálunk már magától értetődő, ha egy kollégának olyan háziállata van, aki szépen viselkedik közösségben, bejöhet hozzánk. Mindennap van bent nálunk kutya és mindenki imádja, még az állásinterjúkon is részt vesznek olykor, szóval nem árulunk zsákbamacskát” – mesélte a 26 éves Viktória, aki maga is gyakran beviszi magával a kiskutyáját, Mandulát a budapesti irodába, ahol dolgozik.