
Közelebb - szívszorítóan szép fotósorozat a sérült gyermekekért
Balla Vivienne divatfotós neves színészeket felvonultató, szívszorítóan szép fotósorozatával rendkívüli munkát vállalt. A Magyar Rett Szindróma Alapítvánnyal közösen egy olyan kampányba kezdett, mely rendhagyó módon igyekszik felhívni a figyelmet a sérült gyerekeket nevelő családok helyzetére. F. Nagy Ágnes interjúja.
IS: Volt/van-e valamilyen személyes érintettséged is a témában?BV: A rett szindrómáról nem hallottam a felkérés előtt. Viszont a nővérem gyógypedagógus, autista gyerekekkel foglalkozik. Anyukám pedig élete nagy részét azzal töltötte, hogy segített a szociálisan rászorulókon, nevelőotthonban volt nevelőnő, és később családsegítőben dolgozott. Most úgy éreztem, hogy végre adódott egy lehetőség, mikor a képességeimet én is egy jó ügy szolgálatába állíthatom. Részemről ez egyben némi tisztelgés is anyukám emlékére.

"Részemről ez egyben némi tisztelgés is anyukám emlékére" - Fotók: Balla Vivienne

"Nagyon izgalmas kihívás volt számomra és azt gondolom, hogy a színészek számára is" - Fotók: Balla Vivienne
IS: Korábban is fotóztad már őket, vagy van valaki, akivel most találkoztál először?BV: Mindegyik színésszel most találkoztam először. Nagyon izgalmas kihívás volt számomra és azt gondolom, hogy a színészek számára is. Mindegyik rett szindrómás gyermek más és más. Egyikük sem tud beszélni, különbözőképpen nyitottak az emberekre vagy teljesen zárkózottak. Van, aki nagyon kíváncsi, érdeklődő volt a fotózáson, de olyanok is akadtak, akikkel egyáltalán nem tudtunk kontaktust teremteni. Csodálatos, de egyben rendkívül nehéz munka volt. Érzelmileg is nagyon megviselt mindenkit. De ugyanakkor jó volt látni, ahogy a szülők feltöltődtek ettől a szituációtól. Minden tiszteletem a sérült gyermekek szüleié.

"Mindegyik rett szindrómás gyermek más és más. Egyikük sem tud beszélni, különbözőképpen nyitottak az emberekre vagy teljesen zárkózottak" - Fotók: Balla Vivienne
IS: Mit vársz az aukciótól?BV: A legfőbb cél a pénzgyűjtés. De a figyelemfelhívás is fontos része, hogy beszédtéma legyen a sérült gyerekeket nevelő családok helyzete.