Az infralámpa valódi jótékony hatásai: 5 panasz, amivel villámgyorsan felveszi a harcot és javulást hoz
Az infravörös fényt ma már számos wellness szálloda szolgáltatásai között megtaláljuk. Ha aláfekszünk, érezhetjük a kellemes meleget biztosító sugarak áldásos hatását. Koncentráltan, egy-egy testrész megbetegedése vagy fájdalma esetén is alkalmazhatjuk, akár otthon is, hiszen ma már szinte bárhol beszerezhetjük. Kis helyen is elfér, ugyanakkor jelentős mértékben hozzájárulhat az egészség megőrzéséhez. Az általa kibocsátott elektromágneses fény nem káros, ellentétben az UV-sugárzással.
Az infralámpa infravörös sugárzást bocsát ki, amelynek hatása közvetlenül a bőrre és a mélyebb rétegekre koncentrálódik. Bőrünk kiváló hővezető, így az infravörös sugarak a legmélyebb szövetekbe is behatolnak. A kezelt felület szövetei felmelegednek, ami serkenti a vérkeringést. Szinte semmi nem vész kárba, mivel testünk és bőrünk képes hasznosítani az összes sugárzást. Használata rendkívül egyszerű: csak a fájó terület elé kell helyezni, és várni, hogy kifejtse hatását. Azonban fontos óvatosnak lenni a távolságot és az időtartamot illetően. Ha túl közel tartjuk, égési sérülések keletkezhetnek. Ne felejtsük, hogy az infralámpa forró fényforrás, ezért használatakor mindig legyünk körültekintőek, és tartsuk elzárva gyerekektől.
A szakemberek napi 2-3 alkalommal javasolják a használatát, 20-30 perces időtartamokra, legalább 30 centiméter távolságban a kezelendő felülettől. Fontos, hogy lázas állapotban ne alkalmazzuk, mert csak növelné a testhőmérsékletet, és kisbabák esetén sem javasolt a használata. Ha az arc vagy a szem környékére használnánk, viseljünk védőszemüveget, és a szemet mindig tartsuk csukva a kezelés alatt.