Borítókép: 7 módszer, amivel lelassítható a biológia öregedés - a kutatók több ezer ember vizsgálata alapján ezekre esküsznek! Forrás: Pexels

7 módszer, amivel lelassítható a biológia öregedés - a kutatók több ezer ember vizsgálata alapján ezekre esküsznek!

Utoljára frissítve:
Biológiai életkorunk arra utal, hogy jelenleg milyen egészségi állapotban és kondícióban vagyunk, nem pedig arra, hogy konkrétan hány évesek vagyunk. Mutatjuk, mikre kell nagyon odafigyelni, ha le akarjuk lassítani a biológiai öregedést!

Azt már mind tudjuk, hogy az életkor előrehaladtával nő a fizikai és mentális betegségek kialakulásának kockázata. Az, ahogyan egész életünkben élünk, nagyban összefügg a későbbi egészségügyi állapotunkkal. Szakértők szerint ahelyett, hogy a különböző kialakult betegségeket kezelnénk, érdemes a hangsúlyt a megelőzésre helyezni, hiszen a terhek csökkentésével meggátolhatjuk a biológiai öregedést is. Persze teljesen nem tudunk elhatárolódni tőle, hiszen az örök élet elixírjét még senki sem találta fel, de a harcot felvehetjük az öregedés folyamatának lassításával, és erre számos életmódbéli lehetőségünk adódik.

Dr. Tony Wyss-Coray Stanford Egyetemi kutató szerint az öregedésünk hasonló egy autó amortizációjához. „Amikor újonnan hozzánk kerül egy szép kocsi, minden tökéletesen működik, ám ahogy az évek során használjuk, az alkatrészek elöregednek és amortizálódnak. Az elemeknek való kitettség kopáshoz és elhasználódásához, majd később működési zavarhoz vezethet. Ilyenek vagyunk mi, emberek is – átvitt értelemben. A túlzott és gyors öregedést a hibák fokozott felhalmozódása és a testünket alkotó molekulák és sejtek károsodása okozza. Végül annyi károsodás halmozódik fel, hogy az a szerveinket és a testünk működését is befolyásolja” – szemlélteti a szakember. Rengeteg tanulmány alátámasztotta már, hogy az életmódunk javításával és némi egészséges szokás beiktatásával csökkenthetjük a biológiai öregedés folyamatát. Éppen ezért az egész életünket fontos tudatosan és egészségesen élni, hogy ne jussunk el a kezelés fázisáig, hanem a megelőzésre helyezve a hangsúlyt próbáljunk meg egészségtudatosan viselkedni. A bostoni Tufts Egyetem kutatási eredményei szerint az öregedést igenis lassíthatjuk. A több mint 5.600 ember vett részt a kutatásban, akiknek átlag életkora 56 év volt. A résztvevő adataira támaszkodó elemzés kimutatta, hogy a korral járó öregedés folyamatát lassíthatjuk, és csökkenthetjük a szív-és érrendszeri betegségek, valamint a korai halál kockázatát, ha néhány alapvető dolgot betartunk. Mutatjuk, mire érdemes különösen odafigyelni!

Kattints a galériára, és mutatjuk, hogyan lassíthatod a biológiai öregedést!