Borítókép: Ne dőlj be nekik! 5 fogyókúrás mítosz, amit ideje megcáfolni

Ne dőlj be nekik! 5 fogyókúrás mítosz, amit ideje megcáfolni

Kálmán Zsófi szerző fotója
Csak az álomalakot szeretnéd elérni? Talán nem is tudod, hogy közben ilyen mítoszokkal állsz szemben.

1. Minél jobban fáj másnap mindened, annál jobb az edzés

Bár az izomláz lehet jele annak, hogy kitűnő és hatékony munkát végeztél tegnap az edzőteremben – sokan meg is elégszenek ezzel -, a kettő nem feltétlenül jár együtt. Minden test más, valaki hajlamosabb az izomlázra, míg mások kevésbe, szóval a fájdalom nem jelzi a hatékonyságot.

2. A testzsírt izommá alakíthatod

Majd a mesében! A zsír és az izom két teljesen különböző dolog, és nem lehet az egyiket a másikká alakítani. Ha formálni szeretnéd az alakod, először le kell adnod a felesleg nagyobb részét (ez a centikben mérhető fogyás), majd izmosodnod, hogy tónusosok legyenek vonalaid.

3. Minél többet izzadsz, annál jobb.

Az izomlázhoz hasonlóan, ez sem értetődik magától. Egyes emberek könnyebben izzadnak, mint mások, és ezzel nem mérhető, hogy ki nyomja maximumon az edzést. Ha tudod, hogy beleadtál mindent, akkor biztos lehetsz benne, hogy jó voltál.

4. A testmozgás a legjobb módja annak, hogy lefogyj

Nagyon téves! A kulcs a sport és a helyes étrend eltalálásában rejlik. Szakemberek olyan 70 százalékra becsülik az étkezés fontosságát, a megfelelő kalóriabevitelt és talán még ennél is fontosabb a rendszeresség, hogy pörögjön az anyagcsere, csak a maradék a mozgás.

5. A zsír rossz

A zsír nem rossz, értem? Zsírban oldódó vitaminok? Rémlik? Sokan szeretik terjeszteni, hogy a zsíros ételek le sem érnek a gyomrunkba, hanem valami csoda folytán egyből a fenékre és a combokra mennek. Természetesen van helye a napi érkezésben, a probléma akkor van, mikor magasabb a kalóriabevitel, mint amennyi szükséges és amennyit napközben elégetünk, mondjuk mozgással.