
Az első 10 lépés a minimalista életmód felé
A minimalizmus mozgalma járványként söpör végig Amerikában, Nyugat-Európában és Japánban.
A minimalista életmód lényege, hogy csak azokat a tárgyakat tartjuk meg az otthonunkban, amelyekre valóban szükségünk van. Nem elsősorban azért, hogy tudatosan szegénységre törekedjünk, mint Assisi Szent Ferenc; a minimalista életmódot választók között akadnak kifejezetten gazdagok is. Inkább azért, hogy tényleg a lényegre koncentrálhassunk, az otthonunk és a környezetünk fellélegezhessen és hogy ne vonja el a figyelmünket a sok kacat.
A minimalista életmód különösen elterjedt Japánban és egy kicsit kevésbé, de egyre hangsúlyosabb szerepet kap az Egyesült Államokban is. Japánban többek között a különösen nagy földrengésveszély az oka a mozgalom térhódításának; sokan gondolják úgy, hogy egyszerűen nem éri meg – és veszélyes is – sok tárgyat tartani, amelyek egy ilyen helyzetben és balesetveszélyesek és meg is rongálódhatnak.
Nézzünk néhány minimalista otthont és alapvetést inspirációnak:
(fotók: Pinterest)
Úgy érzed, a visszafogottságnak ez a szintje megvalósíthatatlan? Hogy csak néhány őrült képes rá? Oké, lehet, hogy igazad van. De azért egy-két fogást el lehet lesni a „profiktól”.