Eukaliptusz, bükkfa és gránátalma: biológiailag lebomló anyagokból készülnek a jövő ruhái
Alábecsültük a természet erejét. Mostanra a saját bőrünkön tapasztaljuk nap mint nap a klímaváltozás hatásait, amiket már a világjárvány miatti leállás, gazdasági lassulás sem tud visszafordítani - állítják a Meteorológiai Világszövetség (WMO) kutatói.
Nem csak látjuk, halljuk is, hogy egyre több és több divatmárka, egyre hangosabban kampányol a fenntarthatóság jegyében, ahogyan azt is, sokakat csak addig érdekel a környezettudatosság, amíg azt egy jól csengő, fenszi reklámüzenetbe csomagolva elmondhatják magukról, míg valójában legelső céljuk az olcsóság (munkaerő, alapanyag, energia), amely káros a környezetre, és a divatiparban dolgozókra is egyaránt.
Igen, tudjuk hogy imádod a divatot, mi is! Azonban fontos, hogy kiemelt figyelmet fordítsunk környezetünk valódi védelmére, tanuljunk, javítsuk ki hibáinkat. Ha elszakadt, folt esett rajta, ne dobjuk ki, adjunk új életet ruháinknak. Vagy, ha már erre nincs lehetőségünk, komposztáljunk!
A jövő ruhái
A Vollebak biológiailag lebomló alapanyagokból, eukaliptuszból és bükkfából tervezett kapucnis pulóvert pasiknak, amelyet gránátalmahéjjal festettek meg.
A Vollebak zöld márkát a Tidball ikerpár alapította, Nick dizájner, Steve pedig atléta, és a jövőn, a jövőért dolgoznak 2016 óta.
A Vollebak kísérleti projektjeiben arra keresik a választ, vajon lehetséges-e a tudományt, a technológiát és a divatot úgy összekapcsolni, hogy az eredmény fenntartható legyen. Látszólag a pulcsi ugyanúgy néz ki, mint bármelyik másik, de csak látszólag, ugyanis ez a darab a kertünkben elásva 12 hét alatt, komposztban 8 hét alatt totálisan lebomlik, illetve ipari komposztálóban még ennél is rövidebb idő alatt.
- nyilatkozta Steve Tidball a Dezeen magazinnak.
A kutatások szerint a skandinávok boldogságának egyik titka, hogy, ha tehetik, akkor többet kerékpároznak, mint autóznak. Az InStyle szerkesztőségében se vagyunk ezzel másképp. Tavasztól az első hóig legtöbbször bringával járunk.