7 dolog, amit megtehetsz, ha hirtelen rád tör a pánikroham és a szorongás
A pánikrohamokkal és a mentális problémákkal sajnos egyre több ember él együtt. A pánikroham során az ember elveszíti az önuralmát és egy egészen más állapotba kerül. A mentális rosszullét szinte bármikor és bárhol előtörhet, sokszor minden ok nélkül, csak úgy egyszerűen megtörténik. Információk és tájékoztatás hiányában sokan összetévesztik a szívinfarktussal vagy egy ismeretlen veszéllyel, - főleg azok, akiknek még nem volt „szerencséjük” találkozni vele. Ilyenkor az ember szó szerint a túlélésért küzd, a külvilág körforgásából kiesik, nem tud rendesen döntéseket hozni, mérlegelni.
A szorongásos zavarok több embernél fordulnak elő, mint azt gondolnánk, és hogyha hosszú ideig tartanak, súlyos testi és lelki problémákat is okozhatnak. Ekkor, a hirtelen feltörő izzadás és pánikolás mellett egyéb tünetek is megjelenhetnek, például éjszakai álmatlanság, fejfájás, légszomj és izomfájdalmak. Jellemző ezen kívül a pánikrohamra a remegés, reszketés, gyomorfájás, szédülés, szájszárazság vagy egyes testrészeink zsibbadása is.
Ha a szorongás és a pánik súlyos formákat ölt, illetve akadályoz minket a mindennapi életben, mindenképpen ajánlott szakemberhez – például terapeutához, pszichológushoz vagy valamilyen mentális tanácsadóhoz – fordulni.