Borítókép: A 2010-es évek top 10 legjobb és legrosszabb filmje Forrás: InterCom

A 2010-es évek top 10 legjobb és legrosszabb filmje

Szürke-trilógia, Facebook-film és Mad Max. Vajon melyiket választották a legjobbak közé és melyiket a legpocsékabbnak?

Amerika legnépszerűbb mozis magazinja, a Hollywood Reporter kritikusai összeállították az 2010-es évek "leg" listáit. Vannak meglepő és kevésbé meglepő címek a listán. Biztosan lesz olyan, amivel te magad is egyetértesz, és olyan is, amin felhúzod a szemöldöködet. A lista láttán viszont fény derül a hiányosságainkra is, hiszen van jó pár film a toplistán, amit mi magunk sem láttunk, így legalább lesz filmötletünk a karácsonyi vakációra.

Sémák

A legrosszabbak között van például Adam Sandler összes filmje, pedig az ő neve miatt még mindig sokan mennek moziba, ha nevetni akarnak, a listára azért került fel, mert nagyon hasonló minták alapján dolgozik, semmi újdonság nincs benne, ezáltal pedig unalmasok lesznek a poénok is.

A Szürke ötven árnyalata pedig nagyon nagy csalódást okozott azok után, hogy az eredeti könyv az évtized egyik legnagyobb könyvsikere, olyan eladási rekordokkal, amit sokáig nem fog egyik könyv sem megdönteni. A trilógia lapos, folyamatosan érezni lehet, hogy a két főszereplő nem hangolódott egymásra, a rendezővel sem volt meg az összhang, nincs tűz, anélkül pedig ez a történet semmit nem ér.

A Valentin nap is felkerült a pocséklistára, holott az ilyen több szálon futó romantikus komédiákat nagyon szeretik a nézők, csakhogy az összes hasonló film, mint az Anyák napja vagy az említett Valentin nap, az Igazából szerelem koppintása.

Nézzük tehát a 2010-2019 között készült legrosszabb filmek listáját, a főszereplők között igazán nagy nevek és kitűnő színészek is vannak!

És akkor jöhetnek a legjobb mozik, amelyek tényleg remekművek, de kevés lesz közülük kultfilm, ami érdekes, hiszen a Hollywood Reporter ajánlása szinte mindig garancia arra, hogy a film klasszikussá válik. Nos, a következő 10 film közül csak néhány lehet esélyes erre.